Діяльність угорських націоналістів «Йоббік» у Сербії може спровокувати міжнародний конфлікт

Відкриття офісу радикальних націоналістів з угорської партії «Йоббік» у місті Сента у Воєводині є «провокацією», яка може нашкодити стосункам між Угорщиною та Сербією.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час форуму “Азія-Європа” у Люксембурзі. За його словами угорська-сербська співпраця нині відбувається дуже плідно, а дії депутата партії “Йоббік” Іштвана Саваї не покращить дружні відносини, а може лише зіпсувати їх.

Нагадаємо, Іштван Саваї відкрив офіс “Йоббік” у місті Сента у минулий четвер, після того як сербська влада двічі заборонила діяльність подібного офісу у Суботиці. На відкритті угорський радикал заявив, що у першу чергу хоче допомагати місцевим мешканцям у процедурах з набуття угорського громадянства та вирішувати інші проблеми з якими вони стикаються.

Іштван Пастор, голова Альянсу угорців Воєводини заявив на це, що у вирішенні власних проблем не потребують інструкторів з Угорщини.

Голова уряду Воєводіни Боян Пайтич також вважає неприйнятним відкриття офісу “Йоббік” через їхній “екстремізм та шовінізм”. За словами Пайтича “Йоббік” є
незареєстрованою в Сербії воєнізованою організацією, діяльністю якої слід зайнятися поліції та прокуратурі.

“Досить було екстремізму в Сербії, ми не повинні імпортувати крайності”, – сказав президент уряду Воєводини.

Утім, не дивлячись на негативне ставлення та заборони політики з партії “Йоббік” продовжують свою діяльність також в Румунії, Словаччині та Україні.

Нагадаємо, що офіс євродепутата від “Йоббіка” Бейли Ковача до березня 2014 року діяв також у місті Берегово на Закарпатті. Варто зазначити, що лідер партії «Йоббік – За кращу Угорщину» Габор Вона та Бейла Ковач перебуваючи у Москві та закликали до створення русинсько-угорської автономії на території Закарпаття.

Пізніше Бейлу Ковача офіційно було звинувачено у шпигунстві на користь Росії.

У грудні 2104 року Іштвану Саваї заборонили в’їзд до України на п’ять років. Подібна доля спіткала й іншого представника Йоббік – Лоранта Гегедюша.

http://www.mukachevo.net