Міжнародний аеропорт «Ужгород» отримає нове життя

Цьогоріч з обласного бюджету в рамках програми підвищення ефективності роботи аеропорту Ужгорода, авіапідприємству виділили 800 тисяч гривень, 80 тисяч з яких – на поточний ремонт асфальтобетонного покриття злітної смуги, який нині триває.

Хід робіт проінспектував під час виїзної наради з питань функціонування міжнародного аеропорту заступник голови Закарпатської ОДА Михайло Рівіс.

– Обласна влада докладатиме всіх зусиль для належного функціонування авіапідприємства, безпеки перевезень. Плануємо привести ужгородський аеропорт до міжнародних стандартів. Ми прагнемо приймати літаки різних фірм, багатьох напрямків, відродити міжнародні рейси. Зробимо все, аби втілити ці плани в життя, аби ужгородський аеропорт був складовою не тільки української авіаційної галузі, але й міжнародної, – каже Михайло Рівіс.

Як повідомив в.о. департаменту ЖКГ та інфраструктури ОДА Едуард Маляр, ужгородський аеропорт не може самостійно утримувати та розвивати свою інфраструктуру. Задля його збереження та забезпечення його роботи, в області діє Програма підвищення ефективності функціонування аеропорту на 2013-2016 роки. «У поточному році з обласного бюджету авіапідприємству було виділено 800 тисяч гривень. За ці кошти, зокрема, оновили систему реєстації пасажирів, провели навчання персоналу. Сьогодні триває поточний ремонт покриття аеродрому. До кінця року проведуть і його маркування, на що виділено 90 тисяч гривень», – поінформував посадовець.

Водночас левову частку грошей – 575 тисяч – направили на виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції аеропорту і проведення її комплексної державної експертизи. Це дало можливість включити проект з відновлення аеропортової інфраструктури до переліку проектів що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році.

Цей проект передбачає реконструкцію та розширення злітно-посадкової смуги, будівництво огорожі по периметру аеродрому, будівництво технічних споруд. Для реалізації зазначеного проекту необхідно 47 мільйонів гривень, з яких з державного фонду регіонального розвитку – 42 мільйона, а співфінансування з обласного бюджету становитиме – 4, 7 мільйона гривень.

Як зазначив Михайло Рівіс, у подальшому планують розробити і другу чергу проекту. Вона передбачає реконструкцію світлосигнальної системи аеродрому, радіотехнічного забезпечення польотів, реконструкцію аеровокзалу, будівництва стоянок для малої авіації і вертольотів, придбання спецтехніки з обслуговування повітряних суден та експлуатації аеродрому тощо. Орієнтовна вартість реалізації цього проекту становитиме майже 70 млн. гривень.

Прес-служба Закарпатської ОДА