Ціну на газ для населення було підвищено незаконно

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг № 583 від 03.03.2015 “Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення”. Про це свідчить постанова суду № 826/9907/15 від 3.11.2015.

На думку суду, рішення було прийнято з перевищенням повноважень комісії. При цьому суд не скасував дане рішення.

Суд встановив, що призначений президентом наприкінці 2014 року головою НКРЕ Дмитро Вовк не мав права підписувати постанову про підвищення тарифу на газ для населення, оскільки він перебував у статусі виконуючого обов’язки.

Також суд звернув увагу, що НКРЕКП отримала право встановлювати тарифи на газ для населення лише з 1 жовтня 2015 року, коли набув чинності новий закон про ринок природного газу.

Крім того, як зазначає суд, в указі Президента Петра Порошенка про створення НКРЕКП відсутнє положення про правонаступництво комісії після ліквідації двох попередніх відомств, відповідальних раніше за тарифи на енергоресурси. А Конституція не передбачає умов і порядку правонаступництва відповідних національних комісій.

Позов був поданий трьома особами до НКРЕКП, Президента України, Кабміну, Мін’юсту і “Нафтогазу України”.

РБК-Україна

Comments are closed.