20 листопада – цей день в історії України та світу

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

1805 — Відбулась прем’єра опери Людвіґа ван Бетховена. Його творіння під назвою «Фіделіо» – це єдина опера великого композитора.

1818 — Симон Болівар, лідер боротьби за незалежність іспанських колоній в Південній Америці, проголосив незалежність Венесуели від Іспанського королівства.

1910 — Початок Мексиканської революції (спрямована проти автократичного правління Порфіріо Діаса). Франсиско Мадеро оголошує План Сан-Луїс-Потосі, де проголошує себе президентом Мексики та закликає до озброєної боротьби проти диктатора.

1917 — Дата виходу третього Універсалу Української Центральної Ради, яким було проголошено самостійність УНР.

1918 — Більшовики створили тимчасовий уряд в Україні на чолі з Юрієм П’ятаковим.

1939 — Початок нацистської політики Німеччини – наказ німецькій поліції арештовувати всіх циганів і посилати до концтаборів.

1943 — Під охороною УПА на Волині почалася Перша конференція поневолених Москвою народів, на якій оформлено політичну організацію — Антибільшовицький Блок Народів (АБН).

1945 — Початок міжнародного судового процесу над фашистами Третього Рейху. Місце проведення – німецьке місто Нюнрберг.

1985 — випущена перша версія програмного забезпечення від компанії Microsoft – продукт Microsoft Windows версія 1.0.

1990 — Арешт найвідомішого серійного вбивці на території СРСР – Андрія Романовича Чикатило.

2003 — Чергове географічне, археологічне та історичне відкриття – в Антарктиді знайдено лід віком більше 900 тисяч років.

2004 — Початок Помаранчевої революції. Одна з перших подій, що спричинила подальші наслідки – Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності в цей період.

20 листопада народились:

1717 — Григорій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч. Автор ряду історичних праць: «Prawa і wolnosci obywateluw korony Polskiey і w ks. Litewskiego…» (1767), «Историческое известие о Белорусской епархии» (1776), «Записка о том, что в России до конца XVI в. не было унии с Римской церковью» (1847).

1889 — Едвін Хаббл, американський астроном, автор концепції розширення Всесівту. Основні праці Хаббла присвячені вивченню галактик. У 1924—1926 роках виявив на фотографіях деяких найближчих галактик зірки, з яких вони складаються, чим довів, що вони є зоряними системами, подібними наший Галактиці.

1896 — Михайло Іванович Вериківський, композитор і педагог. Серед створеного ним хори і хорова поема «Гайдамаки», пісні, романси, дуети, опери («Діла небесні», «Сотник», «Наймичка»), музична комедія «Вій», балет «Пан Каньовський», ораторія «Дума про дівку-бранку Марусю попівну Богуславку», кантати та ін..

1923 — Ілля Миронович Шатуновський, Один із найвідоміших радянських фейлетоністів. Заслужений працівник культури РРФСР.

1963 — Михайло Петрович Дідик, оперний співак, заслужений та народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченко.

http://www.parta.com.ua

Comments are closed.