Піротехніки 2 дні знешкоджували на Рахівщині вибухонебезпечну знахідку

Протягом 21-22 листопада піротехніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення знешкодили цілий арсенал боєприпасів на території Рахівського району. Вибухонебезпечні предмети знаходилися поруч зі струмком у лісовому масиві поблизу смт Ясіня. На них натрапив місцевий мешканець, який відправився у ліс збирати пізні осінні гриби.

Прибувши на місце події, піротехніки вилучили з ґрунту 107 мінометних мін калібром 50 мм. Згідно з маркуванням, ці боєприпаси виготовлені 1944 року в Німеччині. Крім цього, у землі знаходилися 6 ручних гранат – також німецького виробництва. У зв’язку з відсутністю під’їзних шляхів і неможливістю транспортування вибухонебезпечних предметів було прийнято рішення знешкодити їх на місці, адже ця місцевість віддалена й поблизу немає житлових будинків. Через велику кількість боєприпасів роботи з розмінування тривали два дні.

Щороку на Рахівщині виявляють чимало вибухонебезпечних предметів часів Першої та Другої світових воєн. Начальник групи піротехнічних робіт Сергій Шалаєнко з цього приводу зазначив:

У Рахівському районі раніше проходила Лінія Арпада і розташовувалися позиції німецьких військ. Відтак тут велися великі за масштабом бої. На Рахівщині знаходиться дуже багато мінометних мін, гранат і артилерійських снарядів. Аналізуючи наші знахідки, можу припустити: у землю вибухівку закопали по завершенні бойових дій. Швидше за все, це зробило місцеве населення. Німці позалишали у лісах багато боєприпасів, а знешкоджувати їх не було можливості. Тож люди, непокоячись про життя дітей, згрібали все в одне місце й ховали в землю.

Оскільки закарпатська земля приховує в собі ще чимало небезпечних сюрпризів, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз закликає громадян бути обережними. Якщо ви пораєтеся на городі, збираєте гриби чи просто відпочиваєте на природі, не втрачайте пильності. Адже будь-якої миті ви можете натрапити на вибухонебезпечний предмет. Якщо це трапилося, у жодному разі не чіпайте вибухівку й не намагайтеся самостійно її знешкодити. Натомість позначте місце знахідки й повідомте про неї до Служби порятунку за номером 101.

Повідомляє УДСНС України у Закарпатській області

Comments are closed.