В Закарпатті завершено перший тур додаткової імунізації проти поліомієліту

[Total: 0    Average: 0/5]

В рамках першого туру додаткової національної імунізації проти поліомієліту в Закарпатській області оральною полівакциною щеплено 25 940 дітей віком від 2 місяців до 6 років.

З них дітей першого року життя – 2 430, – повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

Перший тур імунізації відбувався з 26 жовтня по 16 листопада. Для проведення 2-го та 3-го турів додаткової імунізації проти поліомієліту найближчим часом, згідно наказу МОЗ, в область надійде ще 200 тисяч доз вакцини ОПВ (оральної полівакцини).

Як повідомив головний педіатр Закарпатської області Михайло РАДЬ, вакцинація по області відбувалася у 637 щеплювальних пунктах. До роботи залучили 260 лікарів та 770 працівників середнього медичного персоналу. Кожну дитину перед щепленням оглянув лікар і наступного дня після вакцинації її стан здоров’я обов’язково контролювався. Жодних випадків ускладнень внаслідок щеплювання не зафіксовано. Михайло РАДЬ наголосив, що вакцинація – це єдиний ефективний шлях від такого небезпечного захворювання, як поліомієліт.

Також, передбачено 3 тури імунізації. Протягом першого туру були вакциновані діти віком від 2 міс до 6 років. Перер¬ва між 1-м і 2-м туром становить 1 місяць. Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

Під час другого етапу імунізації, який триватиме 2 тижні щеплення пройдуть діти, які були вакциновані під час першого туру. У 3-му турі вакциною проти поліомієліту будуть щеплені діти віком від 6 до 10 років.

Крім того, Михайло РАДЬ зауважив, що діти, які взагалі не проходили вакцинацію проти поліомієліту, отримують 1-ше щеплення ІПВ-вакциною (ІПВ або у складі комбінованих вакцин) та в подальшому можуть бути вакциновані ОПВ, але не раніше, ніж через 14 днів після отримання ІПВ.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Comments are closed.