Християни східного обряду відзначають Різдво Христове

7 січня мільйони православних та християн східного обряду по всьому світу відзначають Різдво за Юліанським календарем.

Напередодні Різдва віряни відсвяткували Різдвяний Святвечір, який завершив 40-денний пост. Цього дня Різдво Христове зустрічають всі українські православні церкви, більшість українських євангельських християн, Єрусалимська, Російська, Сербська і Грузинська православні церкви, стародавні монастирі на Афоні, а також християни східного обряду – греко-католики, Вірменська апостольська церква, деякі групи протестантів і коптська церква.

Частина православних церков – в Греції, Румунії, Болгарії, інших країнах – перейшли на Григоріанський календар і святкували Різдво 25 грудня одночасно із західним світом.

В Україні 7 січня є офіційним державним святом, його відзначають навіть ті українці які не пов’язують себе з тими чи іншими релігійними громадами.

Різдвяну ніч багато людей проводить у храмах, щоб розділити радість свята, що нагадує про втілення на Землі Сина Божого Ісуса Христа.

Старозавітні пророцтва і події, що мають відношення до народження Христа, відомі з Євангелій від Луки та Матвія. У палестинському місті Віфлеємі у небагатій сім’ї теслі Йосипа і Марії, зачатої за переказами від Духа Святого, народилося немовля. Зірка на небі привела до колиски Ісуса для поклоніння втіленому Богу на Землі трьох волхвів, які принесли в дар золото, ладан і смирну.

Християни вірять, що з моменту народження Боголюдини на Землі люди отримали можливість приймати дар благодаті Божої. З цього моменту і почався відлік нової ери, нового літочислення.

Невід’ємним атрибутом святкування Різдва є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи благу вістку – народження Божого Дитяти.

У всіх храмах відправляються святкові Різдвяні Літургії. За святковим столом збирається вся родина, вітаючись словами: “Христос народився! Славімо його!”.

Святкування Різдва триватиме чотири дні – з 7 по 10 січня.

http://dt.ua

Comments are closed.