Чим небезпечний надлишок вітаміну D

[Total: 0    Average: 0/5]

Швейцарські вчені стверджують, що для здоров’я кісток небезпечний як дефіцит вітаміну D, так і його надлишок.
Вживання великої кількості цього вітаміну літніми людьми збільшує ризик випадкових падінь, що підвищує ймовірність виникнення переломів, пише Здоровье.

Хайке Бичофф-Феррарі і її колеги з Університету Цюріха з’ясували, що надлишок цього вітаміну порушує координацію рухів у літніх людей, що і призводить до більш частих падінь.

Автори спостерігали за 200 чоловіками і жінками старше 70 років. Всі вони були розділені на три групи: одні приймали 24000 МО вітаміну D на місяць, інші – 60000, а треті брали не тільки 24000 МО вітаміну D, але і кальцифедіол, що містить один з похідних вітаміну D.

За учасниками дослідження спостерігали протягом року після закінчення прийому вітаміну D. Виявилося, що люди, які вживали меншу кількість вітаміну, падали значно менше (47,9%), ніж ті, хто приймав його високу дозу (66,9%) або ж поєднував прийом вітаміну D з кальцифедіолом (66,1%).

Втім, критики наголошують, що в цьому дослідженні була відсутня контрольна група, учасники якої не приймали вітамін D. Вони також вважають, що важливим є час прийому вітаміну, а також щоденна доза.

http://health.unian.ua

Comments are closed.