В Мукачеві без вина не буде туризму

[Total: 0    Average: 0/5]

16 січня, в рамках проведення фестивалю «Червене вино-2016» в лицарській залі замку «Паланок» відбулася міжнародна конференція «Культура споживання вина – як важливий елемент розвитку транскордонного туризму». Її учасники – винороби та науковці з України, Словаччини, Угорщини та Австрії обговорили стан, проблеми та перспективи розвитку приватного виноробства.

Нині на Закарпатті працює більше 100 приватних виноробів. Нинішня міжнародна конференція дасть поштовх до популяризації виноробства, популяризації туристичного потенціалу нашого краю.

“Цьогорічний фестиваль дуже популярний – ми бачимо, що на нього завітало і чимало туристів з Європи. Такою конференцією ми намагаємося популяризувати і винний туризм. Ми маємо значний потенціал, і плануємо його розвивати”, наголосив міський голова Андрій Балога.

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова вважає, що фестиваль проводиться за кращими європейськими стандартами: “Для мене приємно відвідувати Мукачево. Тут завжди нам пропонують нові спільні проекти. «Червене вино» – робить Мукачево унікальним містом. Це найбільший туристичний символ міста для туристів з інших країн. Про ваш фестиваль знають у багатьох країнах Європи. Бажаю вам так продовжувати й надалі”.

Високої думки про цьогорічний фестиваль й Генеральні консули Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла та Берегові Ендре Саліпскі.

“Це чудова нагода для обміну досвідом. Для Угорщини – цей напій займає особливий статус. Історично склалося, що наша країна потужно розвиває виноробну галузь. І ми готові ділитися досвідом з нашими сусідами”, – каже Йожеф Бугайла.

Керівник «Турінформ – Закарпаття» Олександр Коваль розповів про роль та місце винного туризму в індустрії туризму Закарпаття: «Червене вино» стало якісним фестивалем на теренах України. Це є викликом для багатьох міста країни. Подібного фесту, де представлено саме так багато приватних виноробів – можливо і нема навіть у країнах Європи. Це іміджоутворюючий фест. Багато міст його намагаються копіювати – в тому числі й Ужгород”.

Також фахівець вважає, що держава мала б змінити ставлення до приватного винороба – в першу чергу стосується законодавчих змін. На думку Олександра Коваля, винний туризм паралельно спонукатиме до розвитку інфраструктури нашого краю.

Представники угорського міста Целдьомолк презентували рідне місто та фестивалі цього регіону. Про особливості виноробства Австрії ділилися досвідом й австрійські винороби. До дискусії долучилися й приватні винороби Закарпаття – зокрема й Олександр Ковач.

Джерело: Мукачівська міськрада

Comments are closed.