У Карпатах відзначили річницю Гуцульської республіки

97-му річницю створення Гуцульської республіки відзначили у селищі Ясіня Рахівського району. Там влаштували гуцульське віче, участь у якому взяв і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Гуцульська республіка – унікальна міні-держава, що постала на уламках Австро-Угорської імперії й мала чітке українське спрямування. На урочистостях для її вшанування зібралися кілька сотень місцевих мешканців та гостей, у тому числі племінниця президента Гуцульської республіки Степана Клочарука Марія Лофердюк. Пані Марія поділилася спогадами, розповівши, що Клочарук до останніх днів залишався патріотом України, а незадовго до своєї смерті у Празі попросив привезти з Ясіня глечик рідної землі.

Як зазначив у виступі Геннадій Москаль, тодішні історичні умови не залишили шансів для Гуцульської республіки, однак її утворення має величезне значення. Населення закарпатської Гуцульщини отримало досвід національно-визвольної боротьби, остаточно усвідомило себе українцями. Саме ці події дали поштовх створенню на Закарпатті через двадцять років нової української держави – Карпатської України – й поклали початок поверненню Закарпаття до України.

Після урочистої частини керівник області подивився Різдвяні виступи у виконанні дитячих колективів, вручив дітям подарунки й подарував селищу частину тиражу книги Степана Клочурака «До волі», перевиданої за власні кошти в 2009 році.

Джерело: прес-служба Закарпатської ОДА

Comments are closed.