На Закарпатті хочуть вирішити проблеми зі сміттям

[Total: 0    Average: 0/5]

01На Закарпатті планують створити три міжрегіональні полігони для відходів, які відповідатимуть європейським нормам. Про це заявив голова обласної ради Михайло Рівіс під час інтерв’ю на ОДТРК “Тиса-1”.

Будівництво полігонів має на 50 років наперед вирішити питання збору та поводження з твердими побутовими відходами. “Для цього ми знайшли механізми фінансування і хто буде цим займатися. Фактично це буде проводитися через структури Європейського банку реконструкції і розвитку. Наразі проходить процес узгодження термінів надання кредиту комерційній фірмі “АВЕ”. Ми працюємо над тим, аби якнайшвидше створити ці три полігони і дати краянам альтернативу, куди вони мають позбуватися сміття. Якщо цього не зробити, то сміття викидатиметься у річки”, – розповів Рівіс.

Усі полігони мають розмістити так, щоб найвіддаленіші точки, звідки возитимуть сміття, були менш як за 50 кілометрів. Місця ще не визначені: спочтку мають пройти громадські слухання.

“Всі розуміють, що в Ужгородському районі вкрай необхідно збудувати сміттєпереробний завод. Адже Ужгород є одним із найбільших міст Закарпаття, де великий потік твердих побутових відходів. До полігону та заводу звозитиметься сміття з обласного центру та його району, Великоберезнянщини та м. Чоп. Інші полігони плануються на території Виноградівщини”, – розповів Михайло Рівіс.

Чиновник додав, що на Закарпатті сміття планують лише сортувати. Для переробки отримані брикети відправлятимуть в інші регіони.

За матеріалами Закарпатської обласної ради

Loading...

Comments are closed.