На захист контрабандистів масово виступили закарпатські селяни

На Закарпатті місцеві мешканці вийшли на захист тютюнових контрабандистів, повідомили у Держприкордонслужбі України.

Учора під час патрулювання прилеглої до кордону ділянки прикордонний наряд  відділу «Великий Бичків» Мукачівського загону виявив групу осіб, що перебувала на окраїні дороги поблизу річки Тиса. При спробі правоохоронців перевірити законність перебування у контрольованому прикордонному районі вказаної групи невідомих осіб, останні сіли в транспортний засіб та на великій швидкості вирушили в бік населеного пункту Луг.

Група реагування, яка негайно висунулась на затримання ймовірних правопорушників,  виявила транспортний засіб на території одного з приватних помешкань н.п. Великий Бичків. Прикордонники підготували та направили повідомлення про виявлення ознак злочину, передбаченого ст. 204 ККУ, до відділу національної поліції та до прокуратури.

Пізніше біля подвір’я, де знаходився транспортний засіб, зібралось до 30 агресивно налаштованих місцевих мешканців, які намагалися спровокувати конфлікт та вели себе зухвало щодо правоохоронців. Громадяни погрожували прикордонникам фізичною розправою, звинувачували у переслідуваннях «невинних» мешканців. Ймовірно, що агресивні дії були сплановані та проведені під керівництвом одного з організаторів контрабандної діяльності з метою прихованого виносу з будинку предметів, що вказують на протиправні дії. До місці події були викликані співробітники поліції.

Протистояння тривало майже чотири години. Після цього правоохоронцям на підставі рішення суду таки вдалось потрапити на територію вказаного подвір’я. Під час огляду будинку та присадибної території в одному з приміщень було виявлено пакувальний поліетиленовий матеріал чорного кольору, який ймовірно використовувався для обгортання ящиків з тютюновими виробами, також було виявлено місця відпочинку для великих груп людей та інші ознаки можливого сприяння незаконній діяльності. За будинком знаходився паркан, на якому були сліди недавніх поспішних дій. Можливо, під час блокування місцевими мешканцями представників  Держприкордонслужби України та поліції, незаконні предмети були переміщені на сусідню приватну територію, доступу до якої у правоохоронців не було.

Крім того, в садибі правоохоронці виявили мікроавтобус та два легкових автомобілі іноземної реєстрації. Перевірочні заходи тривають.

7dniv.info