Журналіста «Радіо Свобода» у Криму обвинувачують у «сепаратизмі»

Підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення російською ФСБ кримінальної справи щодо кримського журналіста за «заклики до порушення територіальної цілісності Росії». Про це вона заявила російському агентству «ТАСС».

«Порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК Росії. Цим журналістом була підготовлена й опублікована стаття, в якій є висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому», – заявила Поклонська.

Санкція зазначеної статті російського законодавства передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років.

Поклонська стверджує, що справу порушено щодо кореспондента проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії». Кримський журналіст Олег Крючков повідомляє, що йдеться про Миколу Семена, в будинку якого, як стверджує Крючков, вранці 19 квітня провели обшук силовики.

Керівництво Радіо Свобода перевіряє інформацію і наразі ситуацію не коментує. Кримські правозахисники повідомили «Крим.Реалії», що також намагаються з’ясувати подробиці.

Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання «День» і «Дзеркало тижня», також є колишнім кореспондентом московського видання «Известия». Зараз перебуває на пенсії.

Напередодні Наталія Поклонська заявила, що тих, хто не визнає підсумків кримського «референдуму» 2014 року, за наслідками якого Росія включила Крим до свого складу, притягуватимуть до кримінальної відповідальності.

7dniv.info