Сесії Ужгородської міськради: відтепер із металошукачем та за паспортами

21 квітня в Ужгороді проходила сесія Ужгородської міської ради. Зокрема, Ужгородська міськрада розглянула новий Регламент Ужгородської міськради після численних правок.

У ньому вхід у будівлю міської ради в день засідання буде здійснюватися через турнікет пропускної системи, тобто металошукач.

Окрім того обговорення викликав пункт про відвідувачів засідання сесії. У новій версії окрім ужгородців на сесію зможуть ходити й іноземці чи мешканці інших населених пунктів, однак, будуть змушені завчасно попереджати міську раду про це. Як саме має реалізовуватися цей механізм, незрозуміло. Натомість ужгородцям потрібно буде показувати на вході паспорт або інший документ зі пропискою.

Внесла міська рада ще ряд зауважень, які мер, втім, не озвучив. Депутат Микола Сюсько пропонував забезпечити окремим пунктом відкритість сесії, однак депутати його не підтримали, а мер запевнив, що все робиться публічно і згідно законодавства.

Депутат Роман Богуславський виступив зі словом і сказав, що після обговорення Регламенту зі громадою депутати внесли до проекту ряд змін:

“Зараз голосується зовсім не те, що ми обговорювали зі громадою”, – запевнив депутат Богуславський.

Він додав, що у мера Андріїва справді є більшість у раді, але він не мусив би цим користатися таким чином.

Присутнім активістам слово давати депутати вперто не хотіли, ще й огризалися із цього приводу. Врешті Олександр Пересоляк не витримав, обізвав Андріїва узурпатором і сказав, що тому має бути соромно.

“Паспорти, пропускні режими – це незаконно. Міська рада і її працівники не мають права перевіряти паспорти. Ми будемо це оскаржувати”, – запевнив Олександр Пересоляк.

Натомість, Богдан Андріїв зауважив, що носити з собою паспорт – не соромно. А Роман Стефанишин, керівник Ужгородського відділу поліції зауважив, що правоохоронці повинні оберігати порядок на сесії і недопускати заборонені предмети у адмінбудівлях. І неоднозначно додав, що не у його компетенції оцінювати ті рішення, які приймаються на сесії, але відповідні звернення у поліції вивчаються.

Врешті регламент із критичними зауваженнями підтримали 27 депутатів.

zaholovok.com.ua