Через примхи Геннадія Москаля бюджетники Мукачева можуть залишитися без зарплати

Рішення Мукачівського міськрайонного суду, яким визнано рішення міськради про бюджет на 2016 рік незаконним та скасоване може призвести до зупинення всіх виплат бюджетникам міста, зупинення всіх робіт з благоустрою.
Мукачівська міська рада вважає дане рішення незаконним та таким, що прийнято судом з грубим порушенням законодавства.

Мукачівською міською радою було подано заперечення на даний позов, які судом були повністю проігноровані, – констатує начальник юридичного відділу Мукачівського міськвиконкому Павло Немеш.

За його словами суд не взяв до уваги те, що Закарпатська обласна адміністрація згідно ст. 122 Бюджетного кодексу України не має право на звернення до суду з таким позовом, проігнорував норми Закону України “Про професійно-технічну освіту”, які визначають, що фінансування професійно-технічних навчальних закладів забезпечується центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані такі заклади.

При цьому Мукачівській міській раді відмовлено у задоволені заяви про залучення до участі у справі Міністерства освіти і науки України якому підпорядковані професійно-технічні навчальні заклади і яке відповідно до Закону України “Про професійно-технічну освіту” зобов’язане забезпечувати фінансування вказаних закладів. Судом зазначено, що Міністерство освіти і науки України не має відношення до справи.

Юрист зазначає, що згідно 10.2. Постанови Пленуму вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 року № 7 “Про судове рішення в адміністративній справі” скасування акта суб’єкта владних повноважень як способу захисту порушеного права позивача застосовується тоді, коли спірний акт не породжує жодних правових наслідків від моменту прийняття такого акта.

Таким чином, суд визнав, що всі видатки міського бюджету (освіта, охорона здоров’я, культура, виплата заробітних плат всіх бюджетників міста) здійснені з початку року і до сьогоднішнього дня є незаконними.

«Таке рішення суд прийняв після неймовірного тиску на суддю зі сторони голови ОДА Геннадія Москаля , який вимагав від вищої кваліфікаційної комісії суддів притягнення судді до відповідальності. Заслужений юрист Москаль таким тиском змусив суддю прийняти недолуге рішення, адже в інакшому випадку його б могли позбавити посади. Це рішення нелогічне з правової точки зору, адже у випадку визнання рішення міськради про бюджет на 2016 рік незаконним місто не може фінансувати жодні видатки – без грошей можуть залишитися медики, освітяни, будуть припинені всі соціальні виплати, всі роботи в місті зупиняться. Хоча можливо, що саме цього й домагався голова ОДА», – вважає Павло Немеш, пише Мукачівська міськрада.

http://www.mukachevo.net