На Закарпатті відзначать День пам’яті і примирення та День перемоги

8-9 травня українці відзначають День пам’яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Офіційне гасло пам’ятних заходів у цьому році – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

У суботу, 8 травня, о 20.00 на площі Театральній розпочнеться концерт до Дня пам’яті та примирення. Кількагодинне святкове дійство містянам і гостям Ужгорода подарують артисти обласної філармонії, художні колективи краю, а також студенти й учні мистецьких навчальних закладів. Наостанок, о 23.00 присутні долучаться до всеукраїнської акції “Перша хвилина миру” та вшанують пам’ятну мить мовчанням і символічним запуском у небо вогняних ліхтариків.

Виставка військової техніки, покладання квітів до пам’ятних знаків, мітинг-реквієм, урочиста хода за участі ветеранів, керівників краю та мешканців обласного центру у програмі заходів з відзначення в Ужгороді Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у понеділок, 9 травня.

О 10.00 представники влади, ветеранських організацій, військових частин, військкомату, правоохоронних органів покладуть квіти до підніжжя пам’ятника „Україна – визволителям”, що на українсько-словацькому кордоні.

О 10.30 відбудеться покладання квітів до підніжжя пам’ятника „Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни”, що на площі Кирила і Мефодія в Ужгороді.

О 10.40 на площі Поштовій в Ужгороді формуватиметься загальноміська колона, що прямуватиме до Пагорба Слави. Об 11.00 там відбудеться мітинг-реквієм. Опісля – покладання квітів до Вічного вогню.

Також в цей день на площі Народній перед обласною адміністрацією протягом дня діятиме виставка військової техніки та спорядження. Відвідувачі зможуть випробувати вміння складання зброї, а також оглянути БТР-и та спецавтомобілі закарпатських військових та силових структур.

Урочистості з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбудуться в усіх районах та містах області.

Прес-служба Закарпатської ОДА