В Ужгороді вирішують проблему з реєстрацією переселенців з Донбасу і Криму

Термінову  нараду для вирішення проблем із реєстрацією внутрішньопереміщених осіб – переселенців сьогодні за участю представників усіх причетних відомств ініціювала міська влада Ужгорода.

Не виписані процедура, правила, які документи повинні подавати переселенці, які дії повинні роботи на місцях органи влади, їм, зокрема, для цього не надано належні і чіткі повноваження. Але люди, які пережили жахи війни і втекли від неї, не можуть отримати всі необхідні документи, а відтак – отримувати соціальні виплати. Серед них дуже багато і родин із дітьми, вони просто у розпачі, бо не мають засобів для існування, можливості влаштуватися на новому місці.

На нараді зазначалося, що в кількох областях питання врегулювали, зокрема, відповідним розпорядженням голови обласної адміністрації, тому після бурхливого обговорення констатували: терміново звернуться до Закарпатської ОДА з пропозиціями механізмів розв’язання проблеми. В.о. міського голови Ужгорода Іштван Цап узагальнив консенсусне рішення: наразі чіткого правового механізму розв’язання цієї вкрай гострої ситуації немає, тому потрібно, щоб кожне місто, сільрада самостійно не “винаходили велосипед”, а бодай тимчасово, до загальнодержавного вирішення, прийняти єдиний порядок дій на рівні області, адже йдеться про забезпечення найнагальніших потреб тисяч людей, які змушені були залишити рідні домівки, яким і так дуже непросто, – повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

zaholovok.com.ua