В Ужгороді журналістам знову забороняли вести зйомку на автовокзалі

В Ужгороді працівники автовокзалу в усній формі забороняли журналістам проводити відеозйомку біля автобусних платформ: мотивували, що вокзал – це приватна власність, тож на відео- чи фотозйомку потрібен дозвіл керівництва.

Як з’ясували в ІМІ, журналісти місцевого інтернет-видання та телеканалу прибули на територію головної автостанції міста Ужгород 16 червня для висвітлення процесу перевірки вокзалу працівниками “Укртрансінспекції”.

При цьому штатні працівники ПАТ “Закарпатавтотранс” усно забороняли журналістам проводити відеозйомку, посилаючись не те, що вокзал – приватна власність. Згодом директор ПАТ “Закарпатавтотранс” Йосип Кречко, що прибув на вокзал, зазначив, що про зйомки слід було з ним домовитися заздалегідь.

На місце події журналісти викликали поліцію. Правоохоронці, що прибули на виклик, зазначили, що журналісти мають право проводити фото- та відеозйомку. На тому інцидент було вичерпано, журналісти продовжили роботу.

Як уже повідомлялося, у закарпатських журналістів уже не вперше виникають інциденти під час зйомок на автовокзалах при підготовці своїх матеріалів. Так, 23 лютого 2015 року охорона завадила роботі знімальній групі “21 каналу”, 13 березня того ж року аналогічний випадок перешкоджання журналістській діяльності стався із кореспондентами телеканалу “М-студіо”, а 19 березня – охоронець намагався завадити зйомкам знімальній групі телеканалу “Інтер” на автовокзалі міста Мукачево.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає, що подібні випадки є перешкоджанням журналістській діяльності. “Що стосується приватної власності: тут треба відштовхуватись від того, що подібні дії жодним чином прямо не заборонені чинним законодавством України, оскільки особливим режимом автовокзал не наділено, він хоч і є приватною власністю, але це є публічним місцем”, – констатував юрист.

zakarpattya.net.ua