Віктор Янцо читав дітям книжки у Чинадіївському замку

22 червня до Чинадіївського замку “Сент-Міклош” завітав соціокультурний проект “Все Закарпаття читає дітям”. Зустріч видалась направду особливою і причин кілька: вперше проект виїхав за межі Ужгорода, побував у стінах одного з найпринадніших замків Закарпаття (на зміну навчальним аудиторіям і бібліотекам), а ще в читаннях взяла участь рекордна кількість слухачів – понад 90 відпочивальників обласного оздоровчого табору для обдарованих дітей “Гармонія”.

Спеціальним гостем проекту став лідер знаного закарпатського рок-гурту “Rock-H” (“Рокаш”) Віктор Янцо. Його присутність одразу ж викликала неабияке зацікавлення, адже діти тдобре знайомі з творчістю артиста, тим паче, значна частина з них здобуває музичний вишкіл і просто таки марить сценою. Але крім того, що Віктор Янцо – професійний музикант, він також має безпосередній стосунок до літератури, яку поглиблено вивчав на факультеті романо-германської філології УжНУ, тож знає не з чуток, які світоглядні глибини відкриває книга та наскільки потужний її вплив на особистість, надто ту, котра ще формується. Відтак гість порадив дітям щонагоди розвиватись читанням.

Враховуючи вікові особливості слухачів, цього разу презентували книгу “Не такий” Сергія Гридіна – одного з провідних сучасних українських авторів творів для підлітків. В анотації зазначено: “Ця повість вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань”. Книга здобула схвальні відгуки критиків, увійшла до рейтингу “Книжки року – 2013” у категорії “Підліткова та юнацька література” і до довгого списку премії “Дитяча Книга року ВВС – 2013”.

Віктор Янцо зачитав уривок із книги, а тоді запропонував слухачам самим дізнатись, чим закінчиться історія.

За традицією, присутні на зустрічі координатор проекту, представник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, письменниця Галина Малик та заступник начальника управління культури облдержадміністрації Ілдико Молнар подарували дітям бібліотечку сучасних українських книг для дітей та підлітків і теж узяли з відпочивальників обіцянку прочитати за час таборування всі ці твори.

В свою чергу, Віктор Янцо доповнив презенти аудіодисками гурту “Rock-H”, а також – виконав відомі композиції, акомпануючи на музейному фортепіано. Наостанок – присутнім продемонстрували кліп на пісню “Юрику”, що знятий на території Чинадіївського замку.

Управління культури Закарпатської ОДА