Хустянам з особливими потребами розповідали про працевлаштування

На Хустщині провели профінформаційний захід для осіб з інвалідністю.

До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися особи з інвалідністю, котрі бажають працювати або змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від роботи час. 23 червня 2016 року, у Хустському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Участь у семінарі взяло 7 безробітних-інвалідів, які на нинішній день перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Із переходом на нову технологію обслуговування населення, суттєво змінилися підходи до обслуговування осіб з вадами здоров’я, котрі звертаються до центру зайнятості за посередництвом у працевлаштуванні. Адже тепер фахівці-особисті консультанти відповідно до Методології надання соціальних послуг людям з інвалідністю від початку звернення й упродовж перебування на обліку надають йому соціальні послуги, у т. ч. консультують з питань зайнятості, ознайомлюють з ринком праці, організовують зустрічі з роботодавцями, пропонують участь у семінарах, тренінгах, міні-ярмарках і ярмарках вакансій, у разі потреби скеровують на професійне навчання, інформують про можливості участі в громадських роботах.

В ході семінару було обговорено умови працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями як на підприємствах, які не виконують 4 відсоткову квоту так і на працевлаштування на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Протягом січня-травня 2016 року перебувало на обліку в центрі зайнятості 21 інвалід, працевлаштовано за цей період 6 осіб з інвалідністю, із них 4 безробітних проходили професійне навчання.

Багато запитань було про порядок одержання житлово-комунальних субсидій, започаткування власної справи, працевлаштування. Про правові послуги від держави для захисту своїх прав у адміністративному та цивільних процесах присутніх ознайомили представники Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Присутні на заході мали змогу користуватися інформаційними матеріалами, законодавчими актами, довідниками, буклетами, брошурами, іншим роздатковим матеріалом.

В.Гуц, директор Хустського МРЦЗ

uzhgorod.net.ua