Біля Тиси зловили водолаза-контрабандиста

Вчора прикордонниками Мукачівського загону в пункті пропуску «Ділове» було припинено спробу переміщення тютюнових виробів через кордон.

Спробу припинили прикордонники відділу «Ділове» Мукачівського загону, які виявили три пакунки тютюнових виробів. Після отримання оперативними співробітниками інформації про підготовку до переміщення сигарет через кордон, групою реагування було знайдено майже 1,5 тисячі пачок контрабандних сигарет. Тютюнові вироби знаходилися неподалік держрубежу та були підготовлені для переправки.

А вже сьогодні вранці, прикордонний наряд цього ж відділу, під час моніторингу кордону, поблизу річки Тиса виявив громадянина, який був одягнений у гідрокостюм. Документів «водолаз» при собі не мав, повідомивши, що є громадянином України. Затриманого доставлено до відділу прикордонної служби «Ділове» для проведення фільтраційних заходів та складання протоколу про адмінправопорушення. Оцінку діям українця визначить суд.

До речі, до протидії контрабанді цигарок долучаються і добросовісні виробники. Так, одна із міжнародних тютюнових компаній розпочала інформаційну компанію, яка покликана змусити місцевих мешканців прикордоння замислитися над відповідальністю за незаконне переміщення тютюнових виробів. І хоча в Україні за це, поки що, не передбачена кримінальна відповідальність, в країнах ЄС вимоги законодавства більш суворі.

Плакати із нагадуванням про відповідальність за тютюнову контрабанду, будуть розміщені й в усіх прикордонних районах Закарпаття.

Прес-служба Мукачівського прикордонного загону