Закарпатський муздрамтеатр закрив 70-й театральний сезон

10 липня, на завершення 70-го театрального сезону, колектив Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Шерегіїв подарував своїм шанувальникам прем’єру – виставу “Орфей та Еврідіка” за однойменною п’єсою французького письменника-авангардиста, режисера й актора Жана Кокто. Автор адаптував античний міф до своєї сучасності, втім, і 90 років потому (написана п’єса в 1926 році) твір, вочевидь, не втратив цікавості й актуальності.

Неймовірну історію про кохання, що сильніше не лише за руйнівний для будь-яких стосунків егоїзм, а й за саму смерть – зіграли чуттєво, драматично, захопливо, на тонкій межі між дійсністю та ілюзією, філософічністю та сюрреалістичністю.

Над постановкою працювала плеяда талановитих акторів театру (головні ролі в прем’єрному показі виконали Михайло Фіщенко, Єлизавета Неглядюк, Роман Жогін, Світлана Мавріц) на чолі зі знаним режисером Олександром Саркісьянцом. Останній на прес-конференції, що передувала виставі, про деталі волів не розповідати, мовляв, усе, що мав на гадці – глядачі побачать на сцені. Принагідно подякував творчій групі за роботу, зокрема, відзначив влучне візуальне (художник Емма Зайцева), хореографічне (балетмейстер Віктор Бабука) та музичне оформлення вистави (Надія та Микола Петруні).

Загалом, це шоста прем’єра сезону, що, за словами керівництва театру, в сучасних реаліях є досить непоганим показником. Тим паче, що постановки були різними – це і закарпатська вистава про Адальберта Ерделі, і класика ХХ ст. “Пригоди бравого вояка Швейка”, і дитяча казка “Лускунчик”, а також звітний концерт до 70-річчя театру, сучасна вистава “Спадкоємець”, із якою відкрили довгоочікуваний проект “Мала сцена”, ну, і зараз – “Орфей та Еврідіка”.

Не було в цьому сезоні хіба що прем’єр з української класики. Та це театр надолужить, відкриваючи новий сезон. Головний режисер Анатолій Філіппов поставить оперету відомого українського композитора і диригента Ярослава Барнича – творця першого карпатського танго “Гуцулка Ксеня”. Таку ж назву має одна з двох оперет автора, інша – “Шаріка” – розповідає про кохання січового стрільця до угорської дівчини й саме цю історію представлять закарпатським театролюбам уже восени.

А от ближче до кінця року режисер Олександр Саркісьянц планує сценізувати п’єсу Марка Кропивницького “Дай серцю волю – заведе в неволю”, якою колектив вшанує пам’ять свого колишнього головного режисера, видатного театрального діяча Ярослава Геляса.

Мовлячи про вибір репертуару, художній керівник театру Василь Шершун зізнався, що в колективі постійно дискутують: готувати лаконічні постановки за участі невеликого складу акторів, із мобільними декораціями, щоби театр мав більше можливостей гастролювати і заробляти, а чи ж навпаки – залучати всю трупу й оркестр, усі потужності театру, готуючи більш масштабні, гучні та видовищні вистави. Зрештою, колектив поставив собі за мету кожного сезону презентувати хоча б дві великі вистави, що сповна відповідали б означенню музично-драматичного театру, та, водночас, розвивати репертуар “Малої сцени”, який можна було б представляти як на гастролях, так і, скажімо, туристичним групам на базі театру або оздоровниць.

Управліня культури Закарпатської ОДА