Перечинщина отримала кошти на об’єкти соціального значення

Заступник голови облради Петро Грицик здійснив робочу поїздку на Перечинщину, аби проінспектувати визначені об’єкти соціального значення, які потребують виділення коштів з обласної скарбниці.

 

Найпершим селом стала Тур’я Бистра. Петро Васильович разом з секретарем сілької ради Васеною Машкаринець оглянули берегоукріплення р.Бистрик. Одна частина берега гірської річки укріплена за кошти програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р.Тиса, на іншу ж – не вистачило грошей. За проектно-кошторисною документацією на проведення робіт з берегоукріплення на аварійних ділянках потрібно 1 млн.51 тис.грн. Їх виділяє обласна рада.

Тож, є сподівання, що незабаром 1,5 тис. мешканців села не чекатимуть з острахом, коли після сильних дощів річка розмиватиме береги та розташовану вздовж автодорогу. А також будуть захищені і дворогосподарства селян.

Другим об’єктом стала ЗОШ І-ІІІ ст. у с.Порошково. Тут Петро Грицик оглянув, як проводиться утеплення фасаду двоповерхової будівлі, зведеної ще за радянських часів – далекого 1964 року. Як розповіла директорка школи Олеся Петрик, навчається тут аж 980 дітей і трудиться 88 вчителів. В головному корпусі, а їх школа налічує три, вже замінені вікна, оновлено дах, збудовано сучасний спортмайданчик. Школа має 35 класів, 16 з яких – початкові, тож діти ходять у дві зміни. Петро Васильович поінформував, що оновлення фасаду здійснюватиметься за рахунок співфінансування: 400 тис.грн. виділяє облрада, 219 тис.грн. – Перечинська РДА, 500 тис.чеських корун – Пардубицький край. Крім того, облрада виділяє 900 тис.грн. на прибудову нового центрального входу в школу.

На завершення Петро Грицик пообіцяв директору особисто проінспектувати хід ремонтних робіт та навідатися на перший дзвоник до своєї рідної школи.

Далі посадовець відвідав у с.Мокра занедбаний сільський клуб, зведений у 1965 році і який вже понад 20 років повноцінно не функціонує. Хоча тут розміщено ФАП та бібліотеку, але основне приміщення знаходиться у жахливому стані. Присутній сільський голова с.Порошково Юрій Касинець бідкається, що бюджет села мізерний і не в змозі відновити клуб, площею 200 кв.м. А за проектно-кошторисною документацією на капітальний ремонт потрібно майже 1 млн.грн. Таких коштів зараз не має і районна рада, тож облрада виділяє 200 тис.грн. для проведення першого траншу робіт – капітального ремонту даху клубу. До слова, у селі проживає майже 340 людей, діти ходять за кілька км до Порошківської школи. Громада села звернулася до крайових парламентарів допомогти відреставрувати клуб, в якому в подальшому зможуть навчатися дітки 1-4 класів.

У с.Ворочево, що неподалік від районного центру – Перечина, Петро Грицик побував у дитячому садочку, на території якого планується реконструювати котельню. Присутні секретар сільської ради Наталя Пересічанська та завідувачка дитсадка Неля Барзак розповіли народному обранцю, як важко доводиться малечі та вихователям у зимній період. У будівлі, де виховується та навчається майже 60 діток (тут діють початкові класи), останні роки було пічне опалення, бо старі котли вийшли з ладу. У холодний період доводилося обігрівати спальню та класне приміщення електричними камінами, а от в роздягальнях та коридорах діткам було дуже холодно, і вони часто хворіли.

Петро Грицик розповів, що реконструкція сучасної котельні відбуватиметься за рахунок співфінансування: 300 тис.грн виділяє облрада, 350 тис.чеських крон – Пардубицький край та 260 тис.грн. – надасть Ворочівська сільська рада.

Він запевнив, що цієї зими малеча зможе комфортно відвідувати дитсадок і менше хворіти, бо незабаром тут встановлять новий енергетичний котел, який обігріватиме повністю всі приміщення дитсадочка, – інформує прес-служба Закарпатської облради.