УжНУ та ДонНУ започатковують спільний проект
Ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка про спільний проект з Донецьким національним університетом.
«Хочу сказати, що у нас сьогодні визначний день у нашому університеті тому, що ми дійсно сьогодні започатковуємо нову магістерську сертифікатно-освітню програму. Інтерес до цієї програми ми очікуємо дуже високій. Я би сказав, навіть, що ця програма є унікальною, — вона називається «Публічна політика та адміністрування» і вона інтересна, цікава і унікальна з де-кількох точок зору.
По-перше, враховуючи те, що ця програма знаходиться на границі багатьох спеціальностей. Тобто, — це і право, це і маркетинг, це і менеджмент, це і державне управління, публічне адміністрування, тобто цілий ряд спеціальностей дотичних і, власно кажучи, студенти, які будуть навчатися на цій програмі отримають знання з цілого ряду спеціальностей, які дуже важливі для сьогоднішнього управлінця, — нового типу управлінця, якого хочемо ми готувати у наших університетах.
Друге, про я хотів би сказати, в чому також унікальність плану, — це, оскільки я знаю, перша магістерська програма спільна між двома українськими університетами. Ми звикли чути про програму подвійних дипломів між різними країнами, коли є певні магістерські програми. Вони правда, як правило, є в рамках того переліку спеціальностей, який є в двох країнах і коли студенти навчаються в двох університетах: в одному українському і зарубіжному. І вперше в Україні ми маємо приємний позитивний прецедент, коли два, — я би сказав мощних університету, з мощним кадровим потенціалом об’єднують свої зусилля для того, щоби навчати дітей і тому ми започатковуємо цю нову сертифікатну магістерську програму.
Так склалося, що Донецький національний університет географічно став до нас ще ближчим. Ви знаєте, що це університет з високою репутацією. Ми знаємо,- кадровий потенціал дуже значний у цьому університеті. І саме підписання нашого договору, яке відбулося на початку цього року, воно створило передумову для того, щоби ми думали про нові інноваційні форми підготовки студентів: бакалаврів, магістрів…
Таким чином ми робимо цю першу програму, як сказав Роман Федорович, — ми впевнені, що це тільки початок, що це неостання спільна наша програма. Ми впевнені, що вона буде популярна і ми хотіли би, щоби ця співпраця розширювалася.
Спасибі нашім колем. Я дуже вдячний і Тетяні Леонтіївні, і Мирославі Олександрівні, — вони стали таким мотором у створені цієї програми. Дуже вдячний Роману Федоровичу за те, що ми робимо, я вважаю, новий крок, не тільки в нашому університеті, а взагалі в реалізації різних освітніх програм в Україні».