Співачка Руслана назвала вирубку лісів у Карпатах «варварською»

Відома співачка Руслана Лижичко після перебування у Карпатах висловила своє обурення вирубкою лісів в горах.

“Дорогою з перевалу Німчич до геологічної пам’ятки природи місцевого значення “Протяте каміння” побачили зруб площею не менше, ніж 5 га.

За словами фахівців, рубався він не менше двох років. Свіжозелений – це тогорічний зруб, а бурий – зрубаний цьогоріч навесні.

Мені, як людині, яка виросла в Карпатах, це дуже болить. Я хочу зрозуміти, які вони мають підстави для рубок. Зрозуміло ж, що далеко не у всіх випадках вони діють за законом. Вони десь хитрять і чіпляються до так званої санітарної рубки, прикриваючись якою, вони починають валити ліс повністю. Вони приходять і косять дерева як траву, валять все підряд – і дуже корисне, і менш.

Надто цінну деревину вони забирають, а те, що можна б було вирубати, навіть не намагаються освоїти.

На фото видно, що поміж ще незрубаного лісу є островки сухих смерек. Однією з причин всихання є те, що ці смереки були штучно насаджені в нехарактерних для них умовах серед букових лісів. Це помилка лісників ще за “совка” (смереки доросли до певного віку і почали всихати). Теперішні ж крадії лісу цим прикриваються. Хоча, звичайно, ліс можна було би зберегти. Існує ряд рубок, за допомогою яких можна перетворити один тип лісу (чисто смерековий) в інший (спочатку мішнаний, а потімя листяний). Ці рубки по переформування деревостанів дуже трудоємкі, розятгнуті в часовому проміжку і потребують великих коштів, а тому простіше просто зрубати і забрати.

Тому можна зробити наступний висновок: зараз ліси вирубуються за варварським принципом “Після мене хоч пожежа, хоч потоп, хоч що…”, – йдеться у дописі співачки Руслани Лижичко.

pmg.ua