На Закарпатті нелегалів найчастіше ловлять на свята

З початку 2016 року в межах Закарпатської області оголошено 6 підозр за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Загрозливими залишаються процеси незаконної міграції, зокрема діяльність «афганського» каналу, спроба налагодження каналу переміщення громадян Шрі-Ланки та Індії, а також спроби налагодження каналу незаконної міграції громадян Бангладеш.

Так званий «афганський» канал актуальний на ділянках Великоберезнянського, Ужгородського, Виноградівського, Перечинського та Берегівського районів. Схема полягає у прибутті громадян Афганістану в Україну з території Російської Федерації, здебільшого нелегально, і проживанні певний час у Києві або Одесі. Після формування груп чисельністю 4-6 осіб організовується їх відправка автомобільним транспортом до околиць населених пунктів в межах Закарпатської області з метою незаконного переправлення до Словацької або Угорської Республік. Маршрути залишаються незмінними та проходять через Середньоверецький, Ужоцький, та Торунський перевали.

Діяльність щодо незаконного переміщення громадян Індії та Шрі-Ланки більш актуальна для ділянок Берегівського та Виноградівського районів та вирізняється формуванням їх в групи в м. Харкові, Львові, Києві або Одесі, звідки організовується доставка на територію Закарпатської області.

www.zk.npu.gov.ua