Ужгородському Петефі не допоміг металевий стержень

Чому пам’ятник Шандору Петефі в Ужгороді знову зазнав нападу вандалів.

Якась дивна періодичність з нападами на пам’ятник Петефі в центрі Ужгорода. Знову зламали шаблю. І те саме сталося рівно рік тому. Саме в серпні угорці відзначають найвизначніше своє свято – День здобуття державності. І саме в серпні вандали в Ужгороді нападають на пам’ятник визначному угорському діячеві.

Минулого року самі угорці сумнівалися, що факт вандалізму має політичний підтекст і тоді дійсно правоохоронцям вдалося піймати вандала і ним виявився недолугий мешканець Дніпропетровщини.

Представники Консульства Угорщини тоді ж повідомили, що шабля на Петефі приваблює вандалів, бо її порівняно легко відламати. Тоді ж угорці повідомили, що вставлять в шаблю міцний металевий антивандальний стержень.

Виходить, що або стержень не вставили, або вандали стали спритнішими.

Тим не менше, факт доволі прикрий. З цього приводу вже висловився голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Адже сьогодні ж за сприяння та фінансування уряду Угорщини в Ужгороді було відкрито сучасний спортивний майданчик для Ужгородського університету. Геннадію Москалю було незручно перед угорцями і він з цього приводу сказав: “Я направив керівнику Національної поліції України телеграму про незадовільну роботу щодо розкриття цього злочину співробітниками поліції. А місцевим правоохоронцям доручив докласти максимум зусиль для розкриття акту вандалізму. Мені дуже прикро, що це сталося незадовго до наших найбільших державних свят – Дня незалежності України та Дня Святого Іштвана”.

В принципі, площа Петефі, де знаходиться пам’ятник, “прострілюється” камерами відеоспостереження. По ним, принаймні, можна було б встановити мотиви вандалізму. І дуже хочеться вірити, що це не політика і національна нетерпимість.

prozak.info