Суд конфіскував ще один вагон із деревиною, який через Закарпаття йшов у Євросоюз

Ужгородський суд розглянув ще одну справу за матеріалами Закарпатської митниці щодо експортованого в країни Євросоюзу українського лісу.
Цього разу предметом розгляду став залізничний вагон із деревиною, який «Сколівське лісове господарство» (Львівська область), направило в комерційну структуру «BUKOZA Exsport-Import, a.s.» (Словаччина).

Згідно з декларацією, у вагоні мала знаходитися паливна деревина у вигляді букових колод загальною вагою 51 тонна. Однак при перевірці виявилося, що вага деревини становить 42,35 тонни, тобто на 8,65 тонн менше. Крім того, експертиза встановила, що колоди бука є насправді не паливною, а технологічною деревиною, яка заборонена для експорту українським законодавством. Крім колод бука у вагоні виявили також деревину осики та граба, яка взагалі не заявлена в декларації.

На підставі результатів перевірки та висновків експертизи Ужгородський міськрайонний суд визнав Сколівський держлісгосп винним у порушенні митних правил, і своєю постановою наклав на підприємство штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару. Саму деревину конфісковано в дохід держави.

– Це вже третя судова справа щодо вагонів із лісом, які з різних регіонів України йшли на експорт у Євросоюз, однак через різні порушення застрягли на Закарпатті, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. – Перші дві також закінчилися конфіскацією товару на користь держави. Розгляд справ щодо інших залізничних вагонів триває.

http://www.carpathia.gov.ua