Ужгородський суд конфіскував деревину, яку намагалися вивезти в Румунію

Ужгородський суд виніс рішення у справі незаконного переміщення українського лісу в Румунію.

Предметом розгляду став залізничний вагон із деревиною, яку комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Корюківкаліс» (м.Корюківка Чернігівської області) направляло через Закарпатську область на підприємство S.C.Kastamonu Romania S.A. (Румунія).

– Згідно з поданими документами, лісгосп продав за кордон паливну деревину у вигляді колод хвойних порід дерева, – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль, котрий ініціював тотальну перевірку вагонів із деревиною, що йшли через Закарпаття на експорт у країни Євросоюзу. – Однак при огляді товару експертиза встановила ряд порушень. По-перше, з’ясувалося, що вага вантажу більша на 17,6 тонн, ніж заявлено в декларації, а, по-друге, частина деревини, закладеної в самому низу вагона, виявилася не паливною, а діловою, яка заборонена для експорту.

Суд визнав лісгосп винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (Переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного кордону та використанням спеціально виготовлених сховищ). І своєї постановою наклав на підприємство штраф у розмірі 100 відсотків вартості предметів контрабанди з конфіскацією їх у дохід держави.

Адміністративні справи щодо інших вагонів із деревиною, які з різних регіонів України прямували на експорт у країни Євросоюзу, однак «застрягли» на Закарпатті, знаходяться в стадії судових розглядів.

http://www.carpathia.gov.ua