Між Тячівським та Міжгірським районами пролягла нова дорога

Колочаву (Міжгірський район) та Німецьку Мокру (Тячівський район) з’єднала новозбудована лісова дорога протяжністю близько десяти кілометрів. Її офіційне відкриття відбулося в неділю, 18 вересня. Зараз це єдине автомобільне сполучення між двома гірськими районами Закарпаття.

Як стало відомо zakarpatpost.net, дорога збудована з ініціативи голови ОДА Геннадія Москаля, котрий у березні цього року побував у Н.Мокрій і відгукнувся на колективне прохання місцевих мешканців. Раніше, щоб потрапити на автомобілі до своїх родичів у Колочаву, селянам доводилося робити величезний гак у понад 160 кілометрів. Левову частку  будівництва взяло на себе обласне управління лісового та мисливського господарства, і недільний «тест-драйв» показав, що роботи виконані якісно. Незважаючи на інтенсивні зливи, що пройшли в Колочаві та Н.Мокрій напередодні, дорогою з ґрунтовим покриттям без проблем проїхали мікроавтобуси та малолітражні легковики типу Volkswagen Polo.

– Неофіційно новозбудованою дорогою вже кілька тижнів користуються місцеві селяни, – зазначає Г.Москаль. – Мешканці Н.Мокрої та сусідніх сіл Тячівського району відтепер добираються в центральні райони області і в напрямку Ужгорода через Колочаву – так набагато швидше. Селяни з околиць Колочави нарешті отримали нормальний проїзд до свого житла, а в перспективі нова дорога надасть бурхливий розвиток туризму, адже Колочава – визнаний туристичний центр Закарпаття, куди щороку приїжджає маса туристів, у тому числі з-за кордону.

Автомобільне сполучення між Тячівщиною та Міжгірщиною – не єдиний подарунок місцевим селянам. Минулого тижня в Н.Мокрій завершили перший етап будівництва асфальтної дороги, якої раніше тут не було взагалі. Нове асфальтове покриття також зроблене з ініціативи Г.Москаля. До речі, нинішній керівник краю з початку року вже вп’яте  побував у селах Усть-Чорнянського куща, який вважався тупиковим, депресивним, і куди десятиліттями не навідувалися перші особи області.

zakarpatpost.net