Ужгородця намагалася ошукати телефонна шахрайка

[Total: 0    Average: 0/5]

Випадки крадіжок грошей із банківських карток  є непоодинокими. Тільки в цьому році в області працівники поліції зареєстрували 211 телефонних шахрайств, переважна більшість з яких скоєно з-за меж Закарпаття. А цими днями, як стало відомо zakarpatpost.net, зловмисники намагалися «обчистити» чергову жертву.

“Сьогодні о другій половині дня отримав телефонний дзвінок з номеру +380919166270

– Доброго дня. З вами розмовляє працівник служби безпеки “Ощадбанку”, – чемно представилась дівчина приємним голосом.

Далі починає розповідати, що мене саме в цю хвилину намагаються обікрасти – запитує чи не довіряв я комусь PIN-код чи CVV або інші данні платіжної карти. Що цікаво – не розпитує і не просить надати якусь інформацію їй.

– З вашої карти намагалися оплатити покупку смартфона в інтернет-магазині “Розетка”, – продовжує вона. Два рази шахраї внесли неправильні дані, а на третій в них вийшло.

Потім починає пояснювати, що така транзакція здалася їм підозрілою і вони вирішили зателефонувати мені, щоб вияснити чи робив я таку покупку і чи можу підтвердити замовлення.

ВАЖЛИВО: Після цього вона запитує чи можу я назвати їй точну суму, яка є на карті. Звісно можу – називаю їй перші цифри, що прийшли в голову.

Далі вона дякує і каже що інформацію про шахраїв передасть у, знову ж таки, службу безпеки “Ощадбанку” (певно забула що вона і сама з цього підрозділу).

Звісно я їм дякую, зображуючи вдячного та переляканого клієнта. Після вона дає зрозуміти, що у випадку повторення таких підозрілих операцій вони відразу зателефонують мені знову.

Певно метою першої телефонної розмови є привернути увагу та викликати довіру до себе. Що ж – чекаю на другий дзвінок. Якщо буде зручно, спробую записати його.

Поклавши слухавку дзвоню на дійсну гарячу лінію банку та запитую про номер, з якого мені телефонували та суть дзвінка.

Оператор відразу ж говорить що це 100% були шахраї, що повідомляти будь які дані таким людям неможна. Запитує яку інформацію їм надав я, записує шахрайський номер і нагадує про те, щоб не повідомляв свої персональні дані таким людям.

Будьте обережні! Не розкидуйтеся інформацію, навіть якщо вам дзвонять і ніби допомагають. Завжди можна зв’язатися з працівниками банку та з’ясувати усі моменти, які вам здаються підозрілими”, – повідомив у соцмережі Фейсбук Юрій Ломакін.

Слід зазначити, що із всіх злочинів подібного характеру, скоєних у цьому році правоохоронцям вдалося розкрити тільки 40. Тому краянам варто бути справді обачними, а би не потрапити на «гачок» пройдисвітів.

zakarpatpost.net

Comments are closed.