В Ужгороді орудує банда кладовищних вандалів

Наразі зафіксовано щонайменше 7 випадків наруги над могилами, з яких викрали гранітні надгробки.
За словами Анатолія Сухолова, керівника Комбінату комунальних підприємств (обслуговує ужгородські цвинтарі), перший випадок зафіксували у десятих числах вересня.

Те, що на двох пам’ятниках нема надгробків, побачили одразу, оскільки поховання знаходяться при центральній дорозі. Одразу зателефонували до поліції та родичам померлих, повідомила zakarpatpost.net прес-служба Ужгородської міської ради.

Наступний випадок стався нещодавно – обікрали могилу, де похований молодий хлопець. Батьки встановили потрійний пам’ятник (і для себе) , і на ньому, окрім надгробка сину, ще дві порожні гранітні плити. Їх і викрали, чим завдали тяжку травму рідним, які втратили найдорожче в житті. Про матеріальну шкоду – розмова окрема.

Анатолій Романович каже, що думали, йдеться про одиничні випадки, однак згодом виявили нестачу ще кількох пам’ятників – оскільки територія цвинтаря величезна – 15 гектарів, кладовище відкрите, то побачили не одразу.
Дуже турбує, що вандали активізувалися напередодні 1 листопада – Дня пам’яті, тож такі спроби можуть повторяться. Крім надгробків, викрадають також гранітні вази чи цінні лампадки – тобто все, що дорого коштує. Що насторожує – усі плити дуже акуратно демонтовані: не розбиті, а саме викручені шурупи і плита знята без ушкоджень, тому не виключено, що до цього причетні люди, які знайомі з технологічним процесом.
Адміністрація Комбінату комунальних підприємств звертається до людей із проханням: якщо хтось бачив підозрілих осіб або має про такі факти якусь інформацію – повідомити підприємство (вул. Героїв, 2) за телефонами 44-12-16, 3-21-30 або поліцію – 102.
Наразі адміністрація Комбінату комунальних підприємств розробляє документ, який планують подати на розгляд виконкому Ужгородської міської ради, щоб отримати дозвіл на встановлення двох шлагбаумів (є два заїзди) і визначення графіку відвідування кладовища, щоб хоч таким чином убезпечитися від крадіжок.

zakarpatpost.net