У Хусті пройшов фестиваль меду і вина «Срібні джерела»

Фестивалили хустяни протягом трьох днів. Захід у місті над Тисою проводився вже друге. Його організатором виступила спілка пасічників Закарпаття «Нарцис» спільно з міським управлінням культури.

У рамках фесту, між іншим, проходив і творчий звіт художніх колективів, тож своїми виступами радували краян майстри мистецтв, серед яких і юні театрали зразкового лялькового театру Хустської школи мистецтв із видовищною виставою за мотивами роману у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»,  і народний духовий оркестр, і виступи лауреатів І-премії відкритого дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Яскрава країна»  та Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «Орелі» дитячого зразкового фольклорного гурту «Цімборики», і переможців різноманітних міжнародних конкурсів – гурту «Перлинка» та зразкового хореографічного ансамблю «Хустяночка», і танцюристів клубів «Рондо» та «Еліт», і юних зірочок Кароліни Борис Івана Драгули, Анастасі Горбатої, Ярослава Ракущинця, і барда Вікторії Сливки, і багатьох інших…

Крім того, діти мали змогу взяти участь у майстер-класі малюнку на воді, який провів місцевий митець Віктор Штефуца.

А продукти бджільництва та виноробства презентували присутнім господарі з усього Закарпаття, а  також із Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини.

Слід зазначити, що скуштувати продукцію пасічників та виноробів, а також сири могли всі бажаючі, оскільки формат фесту був ярмарковим. Крім того, можна було придбати різноманітні сувеніри та предмети народного вжитку.

-На подібних заходах буваю часто, – каже zakarpatpost.net майстриня хенд-мейду з Ужгорода Ірина Яким. – Презентую свою творчість, спілкуюся з однодумцями. Загалом свято сподобалося.

-Я разом з чоловіком Іваном допомагаю батькові у бджолярстві, він – пасічник уже в третьому поколінні. Загалом виробляємо більше 25 різних продуктів. Пропагуємо здоровий спосіб життя. На фестиваль приїхали всією родиною, – наголосила Ольга Дедерчук із Мукачева. – Представляємо і питні меди, і мило, і навіть вина.

У свою чергу організатор заходу Віктор Пап зазначив, що головною метою фесту є розповісти краянам якомога більше про продукцію бджолярства.

-У нас представлено більше 60 виробників, які презентували справді широку палітру меду, прополісу, бджолиного воску, маточного молочка, пилку, а також колекцію популярних вин, десертних, марочних, столових елітних напоїв, відомих і в області, і у країнах Європи, – підкреслив пасічник.

Крім того, Віктор Пап нагородив грамотами та подарунками переможців цьогорічного фестивалю «Срібні джерела». А ними стали: Тиберій Бортик із Давидова, Дмитро Маріна із Берегова та Ярослав Дрогобецький із Завидова (у номінації вино), а також Володимир Кіс із Долини, Володимир Надуличний із Мукачева та Леонід Ходаківський із Вінниці (у  номінації мед).

Загалом свято, незважаючи на негоду, пройшло цікаво, весело та піднесено. Краяни охоче купували сонячні напої та брали участь у різноманітних розвагах.

Слід зазначити, що захід пройшов за інформаційної підтримки газет «Наш Хуст», «Поради» та «Неділя».

zakarpatpost.net

Comments are closed.