В історичному центрі Ужгорода скандал із-за заміни вікон на будівлі

Працівники міськради не дали замінити автентичні вікна в історичному центрі Ужгорода на пластикові

Про те, що на площі Театральній власники помешкання на другому поверсі міняють автентичні вікна на пластикові, сьогодні стало відомо відділу державного архітектурно-будівельного контролю в Ужгородській міській раді. Тож керівник відділу Олександра Зотова разом з представниками муніципальної поліції, запросивши журналістів, вийшли на місце. І побачили, що віконні рами на другому поверсі вийняті і вже стоїть одне нове пластикове вікно.

Власників помешкання не було, однак працівники, що міняли вікна, зателефонували їм. І припинили роботу. Поки знімальні групи разом з працівниками міської ради були на Корзо, роботи не велися. Власниця квартири, яка вже пізніше прийшла у відділ ДАБК і поспілкувалася з О.Зотовою, повідомила, що роботи продовжувати не буде, всі необхідні процедури пройде і отримає паспорт погодження фасаду. Однак те, що для заміни вікон потрібно таке погодження, не знала, повідомила zakarpatpost.net  прес-служба Ужгородської міської ради.

Тож вкотре нагадаємо: відповідно до рішення виконкому Ужгородської міської ради від 07.11.2008 року № 454, з метою збереження історико-архітектурної спадщини міста заборонено юридичним та фізичним особам прибудови для влаштування зовнішніх входів до вуличних фасадів історичних будинків, також із управлінням містобудування та архітектури, департаментом міського господарства та відділом охорони культурної спадщини Ужгородської міської ради потрібно погоджувати зміни фасадів історичних будинків – заміну вікон, дверей, засклення балконів, лоджій, заміну покрівель дахів, інших елементів фасадів. Для цього необхідно розробити паспорт оздоблення фасаду.

До слова, і підприємці, які виконують монтаж вікон чи дверей, не можуть це робити без погодженого управлінням містобудування та архітектури і департаментом міського господарства Ужгородської міської ради паспорта оздоблення фасаду.

Однак цей випадок порушив ще одну проблему. За словами Олександри Зотової, хоча у нас і прийнятий закон про охорону культурної спадщини, проте не розроблені підзаконні акти, які б давали можливість реально впливати на ситуацію. Є великі сподівання, що під час запланованої в Ужгороді на 3-4 листопада 4-ї Академії інтегрованого розвитку міст ця проблема буде обговорена. І оскільки на подію очікують до півтори сотні фахівців з різних міст України, з-за кордону, народних депутатів України, урядовців, буде запропоновано напрацювати та передати в Кабмін зміни до законодавства про охорону культурної спадщини.

zakarpatpost.net