Москаль: «Замість сигарет на контрольовану Україною територію можна провезти зброю чи диверсантів»

 Геннадій Москаль прокоментував матеріал російського видання «Новая газета» про контрабандні потоки в зоні АТО, які доходять до західних областей України, в тому числі Закарпаття:–  На Закарпатті налагоджена двостороння система контролю за переміщенням товарів через державний кордон. Щодоби йде звірка про затримання контрабанди між митниками й прикордонниками України та відповідними службами Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі. Силові структури сусідніх країн, оснащені за останнім словом техніки, мають більше можливостей виявляти незаконно переміщуваний товар. І той факт, що гучних затримань пропущеної з України контрабанди останнім часом не було, свідчить, що завдяки жорсткій дисципліні та ефективній боротьбі з хабарництвом ситуацію вдалося вирівняти. Щодо даних «Нової газети» (до речі, опозиційної до Кремля) про переміщення на підконтрольну Україні територію контрафактних тютюнових виробів фабрики «Хамадей» із окупованого Донецька, то це відповідає дійсності.

Сигарети з «Хамадею» кілька разів затримувалися митниками на Закарпатті. Більш того, люди, котрі розбираються в цьому «бізнесі», твердять, що за 10 тисяч доларів через лінію фронту сюди можна привезти цілу фуру контрафактних сигарет виробництва «Хамадея». Проблема в тому, що в такій фурі замість сигарет на контрольовану Україною територію можна провезти зброю чи диверсантів. Тому переміщення товарів через лінію розмежування – це питання не економіки, а в першу чергу безпеки, повідомила zakarpatpost.net  прес-служба Закарпатської ОДА.

 Хочу нагадати, що скандально відома фабрика «Хамадей» успішно працювала в часи правління Януковича, а основним її акціонером був такий собі Михайло Ляшко, більші відомий за «погонялом» Міша Косий. Після розстрілу Косого в грудні 2015р. фабрика працює виключно під дахом російських спецслужб. Тому наші спецслужби, в першу чергу ГРУ, мають знати, хто саме з України нелегально торгує з «Хамадеєм» і намагається переправити контрафактну тютюнову продукцію в країни Євросоюзу. А якщо не знають, то виникають питання щодо їхнього професіоналізму. Наостанок скажу таке – спроби контрабанди сигарет є не тільки на Закарпатті, якраз у нашій області цю тему після стрілянини в Мукачеві 11 липня 2015 року вдалося максимально закрити. Однак контрольно-пропускні пункти з Євросоюзом є також у Чернівецькій, Волинській, Львівській областях. І якщо фури з контрафактною продукцією «Хамадея» вільно переходять кордон на сході й спокійно доїжджають до західних областей, то це проблема не Закарпаття а загальноукраїнського масштабу.

 zakarpatpost.net

Comments are closed.