У Закарпатті виявлено 530 незаконних рубок на площі 774 гектари

Геннадій Москаль закликає міністра аграрної  політики та продовольства України Тараса Кутового з’ясувати й надати громадськості деталі щодо незаконних рубок на Закарпатті.

– Якщо пан міністр повідомляє, що на Закарпатті за даними супутникового моніторингу виявлені 530 незаконних рубок на площі 774 гектари, то перше питання – коли саме були здійснені ці рубки? – зазначає голова Закарпатської ОДА. – Тому що на Закарпатті рубати ліс і вивозити за кордон було заборонено моїм розпорядженням ще до офіційного мораторію на експорт кругляка, який почав діяти з 1 листопада 2015 року. Наша область залишається єдиною в Україні, яка не вивозить за кордон навіть дозволену для експорту паливну деревину. Більш того, ми не пропускаємо за кордон вагони з так званими дровами і з інших областей, чим зменшуємо нещадну вирубку «паливної деревини» в решті регіонів України. І за це Держагентство лісових ресурсів України засипало нас судовими позовами, повідомила zakarpatpost.net  прес-служба Закарпатської ОДА.

Потім, цікаво все-таки дізнатися, яка картина з незаконними рубками в інших областях України, які ешелонами вивозять свій ліз за кордон, і зробити на підставі отриманих даних порівняльний аналіз. А головне те, що вся відповідальність за ситуацію з незаконними рубками на Закарпатті лежить персонально на міністрі АПК, тому що Держагентство лісових ресурсів, яке контролює держлісгоспи, напряму підпорядковується пану Кутовому. Усі наші звернення в Кабмін із проханням провести децентралізацію й повернути управління лісових ресурсів у підпорядкування облдержадміністрацій (як це було до правління Януковича) залишилися без відповіді.

До речі, в Кабміні досі немає визначеності, що робити з мораторієм на вивезення кругляка за кордон. Якщо заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська наполягає на скасуванні мораторію, бо «це вимагають наші партнери із СОТ» (при тому,  що скасування мораторію неминуче потягне за собою багатократне збільшення вирубок лісу), а міністр аграрної політики та продовольства демонструє інтерактивну карту вирубок і розповідає про втрати для Карпат, то уряду потрібно самому визначитися й прийняти принципове рішення, куди рухатися далі.

zakarpatpost.net