В Ужгороді рекламні листівки розклеюють будь-де

Рекламні листівки в Ужгороді є зовсім не окрасою міста, радше – навпаки.

Кілька шарів макулатури  на електроопорах, поштових скриньках, на дошках біля будинків…  у відлюдних та в громадських містах створюють в ужгородців та гостей про місто далеко не найкраще враження.

Дивна арифметика

Рекламодавці часто пропагують свої послуги саме завдяки вуличній рекламі. В Ужгороді це вже аксіома. Однак, розраховуючи на прибуток у подальшому, вони не рахують затрат. Ми ж вирішили провести маленьке дослідження і підсумувати у скільки ж обходиться несанкціонований плакатний «спам».

Аби заявити про себе,  підприємці, продавці товарів та надавачі послуг витрачають кілька тисяч гривень на друк листівок. Як правило, тиражі вони роблять чималі. Далі їм потрібно закупити клей і найняти працівників,  які безпосередньо й займаються розповсюдженням, тобто розклеюванням оголошень. Загалом їм потрібно витратити далеко не одну тисячу.

Крім того, оскільки вулична реклама суперечить правилам благоустрою, за подібні дії правоохоронні органи можуть притягнути рекламодавців до адміністративної відповідальності.

Розмір штрафу на фізичних осіб складає від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

У той же  час заявити про себе світові чи б то Закарпаттю  можна простішим способом. Для цього існують спеціальні газети: «Закарпатські оголошення», «Робота та навчання» та інші. У друкованих ЗМІ можна розмістити інформацію про себе чи про свою фірму практично за мізер. Коштує оголошення від 10 гривень. А в декотрі рубрики взагалі оголошення є безкоштовними.

Тож чи варто переплачувати? Тим більше, що в газеті побачить рекламу набагато більше людей, ніж на вулиці… адже заклопотані перехожі не надто роздивляються папірці, розвішані довкола.

А з білборадами борються…

Дивна психологія в ужгородців…. Громадськості вже далеко не перший рік «заскалкою в  оці» є білборди. Звичайно, деколи вони розміщені у не надто зручних місцях, часом – не дуже візуально привабливі, але все можна виправити. Та незважаючи на це, останнім часом у місті чомусь знову активно почали зрізати рекламні щити.

Хоча, не варто забувати, що реклама на білбордах є платною і за неї в міську казну «крапають» гроші, які потім можна використати на облаштування парків та скверів, на ремонт доріг… А от самоклейки чомусь нікому не заважають…

Та й не  тільки з білбордами  борються в місті над Ужем останні два десятиляття, але й із газетними кіосками, хоча в інших обласних центрах продаж газет в пріоритеті. Наприклад, у Львові, Тернополі, Івано-Франківську газетні кіоски у найкращих центральних місцях. Це ж стосується й таких закарпатських райцентрів, як Мукачево Хуст, Виноградів і Тячево, де люди мають вільний доступ до інформації.

А  їхні власники, до речі, також є платниками податків і частина їхніх прибутків також потім спрямовується на благо громади міста та на потреби Ужгорода.

Отже, зрозуміти закарпатські парадокси справді складно…  Рекламодавці мають усвідомити, що їм самим набагато вигідніше, ефективніше, легше і простіше подати оголошення та рекламу у газети, ніж розклеювати листівки абиде і забруднювати місто.

zakarpatpost.net

Comments are closed.