У Закарпатті чоловіки за низьку зарплату воліють не працювати

Уже четвертий семінар в рамках освітнього проекту «Я зможу!» провели сьогодні в Ужгородській міській раді благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Час служити» та Ужгородська міська організація Спілки жінок України. Участь у семінарі взяли психологи навчальних закладів Ужгорода, працівниці обласного Центру здоров’я, співробітниці різних структурних підрозділів Ужгородської міської ради, представниці жіночих громадських організацій Ужгорода Закарпатської області.

Тема сьогоднішнього зібрання – «Фінансові можливості жінок в Україні»: реалії та перспективи». Обговорювали два блоки: зарубіжний та вітчизняний досвід гендерного бюджетування і вміння бути щасливим.

Кандидат наук із державного управління, керівник Центру тендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій навела цікаві дані соціологічного опитування. Зокрема, 22% підприємств в Україні очолюють жінки, тоді як у середньому в світі – 19%. Однак підприємств малого бізнесу, де всю відповідальність за управлінські рішення беруть жінки – 57%.

Найбільше жінок мають бізнес у торгівлі – 40%, далі – у сфері послуг (27%) і, попри стереотипи про роль жінки на кухні, у громадському харчуванні лише 15%.

Майже половина жінок, які зважилися на власну справу, не брали для цього кредити – розраховували лише на власні ресурси.

На Закарпатті серед безробітних жінки складають 31%, насамперед тому, що беруться за будь-яку, нехай і низькооплачувану роботу, аби мати гроші для дітей, їжу для сім’ї. Чоловіки ж частіше воліють взагалі не працювати, якщо оплата праці низька, їхній пошук «хорошого місця» може розтягуватися і до 5 років, при цьому часто депресія схиляє їх до алкоголю, антисоціальних дій, повідомила zakarpatpost.net  прес-служба Ужгородської міської ради.

За даними досліджень, у середньому на Закарпатті середня зарплата жінок нижча за оплату праці чоловіків: в Ужгороді на 16%, у Мукачівському районі – на 27%, загалом по Україні – на 19%. Це призводить до фемінізації бідності – жінки отримують нижчу зарплату, згодом – нижчу пенсію. І якщо в молодші роки нижча зарплата дружини часто перекривається вищими доходами чоловіка, то через низьку тривалість життя чоловіків часто жінки у похилому віці залишаються самотніми і не мають достатньо засобів для життя.

На сьогоднішньому семінарі доцент кафедри психології та педагогіки Карпатського університету імені А. Волошина, практичний психолог Світлана Хоркава також пояснила складові питання «Як бути щасливою?» та допомогла кожній учасниці визначити особистий рівень уміння бути щасливою.

Керуючий справами Ужгородської міської ради, члена президії обласної організації “Спілки жінок України” Олена Макара зазначила, що це вже останній семінар у рамках освітнього проекту «Я зможу!», які тривали за підтримки шведської організації Forum Syd та висловила переконання, що жінки, які прослухали тематичні лекції та взяли участь у роботі в групах, почерпнули для себе багато нового та пізнавального.

Координатор заходу – голова президії Ужгородської міської організації Спілки жінок України Валентина Митровцій повідомила також про численні акції, які проводитимуться в Ужгороді в рамках щорічної акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада до 10 грудня. Ці дні символізує бузковий колір, а головна подія акції в Ужгороді відбудеться 25 листопада на площі Театральній.

zakarpatpost.net