У 2017 році стипендію отримає менша кількість закарпатських студентів

Стипендію нараховуватимуть по-новому

З 1 січня 2017 року зменшать кількість студентів, які отримуватимуть стипендії. Відповідне рішення прийняли і заклали до бюджету. Виплату отримають лише найуспішніші студенти та соціально незахищені. Визначати власників стипендій будуть за рейтингом.

“Стипендії з нового року поділять на два види: академічні – отримуватимуть студенти з найкращою успішністю і соціальні – для соціально незахищених верств населення. Згідно з проектом бюджету 2017 року, Кабмін пропонує направити на виплату академічних стипендій 2,84 мільярда гривень, а на виплату соціальних стипендій студентам із малозабезпечених сімей – 2,98 мільярда гривень”, – пише видання “Страна”.

Академічні стипендії призначатимуть за рейтингом успішності студентів, який формуватиме Міністерство освіти.
– Для того, щоб отримати стипендію, на майбутній зимовій сесії студентам буде недостатньо здати всі іспити на середній бал “4.0”. Рейтингова система передбачає, що оцінюють іспити та заліки. Рейтинг формує Міносвіти, – пояснює заступник міністра фінансів України Сергій Марченко.

На початку грудня Верховна Рада повинна прийняти проект бюджету 2017 року в другому читанні. До того моменту всі підзаконні акти, які стверджують механізм нарахування стипендій, мають прийняти. Тобто на те, щоб домовитися між собою, у МОНу і Мінфіну є два тижні, інформує “Погляд“.

Позицію МОН щодо стипендій раніше озвучила глава відомства Лілія Гриневич. Вона запропонувала встановити розмір мінімальної академічної стипендії на рівні 1100 грн, підвищеної – 1600 грн. У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що стипендію збільшать не для всіх. Держбюджет-2017 передбачає підвищення лише для майбутніх вчителів та інженерів.

zakarpatpost.net

Comments are closed.