З метою захисту прав дітей торік закарпатськими прокурорами заявлено 36 позовів

[Total: 0    Average: 0/5]

З питань захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства пред’явлено 26 позовних заяв на суму 1,3 млн.гривень, виявлено 20 кримінальних правопорушень.

У 2016 році ювенальними прокурорами вживалися заходи щодо захисту соціальних, майнових, житлових прав дітей, створення для них належних і безпечних умов для освіти, проведення дозвілля, надання медичної допомоги, оздоровлення, своєчасних виплат.

Так, з метою захисту прав дітей прокурорами заявлено 36 позовів на суму понад 760 тисяч гривень, з яких вже задоволено 22. За сприяння ювенальних прокурорів шістьом дітям пільгової категорії оформлені права на спадкове майно, вжито заходів щодо збереження житла.

До прикладу, судом задоволено позов керівника Мукачівської місцевої прокуратури в інтересах двох малолітніх братів, мати яких померла, а батько, позбавлений батьківських прав, про визнання права власності в порядку спадкування частини домоволодіння за кожним з дітей.

Крім того, прокурори зверталися до суду в інтересах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з вимогами виплатити їм передбачену законодавством одноразову допомогу при закінченні навчання у розмірі 6 прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

За втручання органів прокуратури на користь 14 дітей судами прийнято рішення про зобов’язання керівників навчальних закладів виплатити їм понад 100 тисяч гривень грошової допомоги, повідомили виданню zakarpatpost.net у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Переймалися також прокурори питаннями захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, в тому числі законності розпорядження органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування майном, землями навчальних, оздоровчих та інших закладів для дітей, використання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію програм та заходів з охорони дитинства. За втручання ювенальних прокурорів закладам освіти повернуті приміщення, в яких незаконно розміщувалися туристичні фірми, магазини непродовольчих товарів, підстанції електрозв’язку.

Так, 2 листопада минулого року, Берегівською місцевою прокуратурою пред’явлено позов в інтересах держави в особі Берегівського професійного ліцею сфери послуг до Берегівської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 2 рішення Берегівської міської ради від 08.05.2014 «Про надання дозволу Берегівському професійному ліцею сфери послуг на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що перебувають у користуванні». Рішенням господарського суду Закарпатської області від 07.12.2016 позов прокуратури задоволено в повному обсязі, рішення міської ради, яким безпідставно було позбавлено навчальний заклад користування земельною ділянкою пощею 4,6 га, скасовано.

Задоволено позовну заяву прокуратури Ужгорода про визнання незаконним та скасування рішення Ужгородської міської ради від 19.12.2014 «Про передачу будівлі» (частина будівлі ЗОШ№5).Вказаним рішенням приміщення Ужгородської спеціалізованої школи I-III ступенів №5, що знаходиться в м. Ужгороді по вулиці Київська Набережна, 16, передано виконавчому комітету Ужгородської міської ради у користування на умовах оперативного управління загальною площею 62,0 кв.м для облаштування міського велосипедно-туристичного центру. На даний час судове рішення виконано в повному обсязі, вказане приміщення повернуто для потреби школи.

Ювенальними прокурорами забезпечено участь при розгляді судами 170 справ про усиновлення дітей, позбавлення батьківських прав, відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав.

У полі зору органів прокуратури області постійно перебувають питання дотримання прав дітей при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів. З цих питань органами прокуратури області внесено 25 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких вжито заходів щодо поновлення прав неповнолітніх.

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.