Прихована небезпека. Чи варто робити закарпатським дітям щеплення?

[Total: 0    Average: 0/5]

 

Коли діти стають піддослідними кроликами

Днями довкола щеплень виник черговий скандал. Вперше про небезпеку препаратів заговорили лікарі. У той же час дехто з батьків переконані, що робити щеплення дітям необхідно. На чи насправді безпечними є препарати для здоров’я малюків?

На кінчику голки – вірус чи цілющий еліксир?

Як повідомила лікар-епідеміолог обласної клінічної інфекційної лікарні Лариса Зарембо, вакцини, отримані в минулому році,  передано на склад імунобіологічних препаратів ОКІЛ. Їх розподілено між медичними закладами області.

Але що думають із приводу вакцинування самі краяни. Адже випадки реакції малечею на препарат трапляються постійно. У тому числі – в нашому місті.

-Син мав реакцію на щеплення, спав протягом трьох днів. Коли ж ми насилу його пробуджували, ходив, як п’яний. Дитинку заносило, він хитався, був дуже млявий. Пішли на прийом до невролога в Хусті. Лікарка сказала, що вона ніяких симптомів недуги  не бачить. Поїхали в Мукачево, а там повідомили, що на превелике щастя ми вчасно звернулися за допомогою. Сина могло паралізувати. Йому одразу ж призначили крапельниці і різні уколи. Після цього випадку – ніяких щеплень! Дочку вакцинулави в Будапешті, – розповідає хустянка Олена Добош.

Подібна прикрість трапилася і в родині Шутко.

-Дочка мала реакцію на каплі від полієміліту! Дитина плакала так, що захлиналася, синіла, не могла дихати, втрачала свідомість. Неврологи їй ставили різні діагнози. Ми тривалий час лікувалися безрезультатно. Нам прописали сильні препарати, від яких дитя як наркоман, не могла нормально жити. До речі, маю знайомих зі схожою ситуацією. Медики їй казали, що дитина переросте. Зараз їй  1 рік і 8 місяців. Такий стан буває справді рідше (не втрачає свідомість вже десь  чотири місяці). Після цього… щеплення не робили вже півроку, може, і більше. На початку ж дитина непритомніла по три рази на добу, – запевняє пані Наталія. – Таку реакцію пов’язую з тим, що вакцинували дочку тоді, коли в неї коли прорізалися зуби. Проте вакцина в місті з’явилася саме і той час і ми вирішили не зволікати. Нам казали, що реакції бути не може.

Проти вакцин виступає й інша мама, Вікторія Юрик.

-Нашим дітям роблять щеплення від туберкульозу в пологовому будинку. І що?  Ми  на першому місці за захворюваністю на туберкульоз! Я особисто зіштовхувалася з дітьми, які пережили побічні ефекти… і живуть із цією проблемою донині. У сусідського хлопчика в 14 років «свинка». Але ж щеплення він має! Однозначно, що вакцинуватися потрібно тоді, коли людина їде до Африки, або в Азію. А в Україні… по-перше, вакцини дешеві і не перевірені належним чином (наші діти – це піддослідні кролики), по-друге, від багатьох препаратів відмовилися у європейських країнах, а ми купуємо весь непотріб. Вважаю, що на кожному континенті, у кожній державі мають розроблятися власні вакцини. У нас же різний рівень життя і різні соціальні проблеми та недуги. Кажуть, що туберкульоз – не хвороба бідних. Але ж в Україні хоч із щепленнями, хоч без них, але хворіють, навіть якщо людина живе в належних умовах. Мої діти не мають щеплень і в них застуда проходить за три дні, а при епідемії грипу вони не хворіють, – розповідає жінка.

Проте такої думки далеко не всі.

Вакцини рятують людські життя

Розбіжності у поглядах – це нормально, адже всі ми різні. Отже, деякі мешканці міста «двома руками» підтримують вакцинацію.

-Своїм дітям щеплення роблю, завжди цікавлюсь випадками щодо реакції від вакцинації, але маю власну думку, свою голову на плечах, а не сліпо слідую тому, що пишуть у ЗМІ, керуюсь виключно  тим, на що і коли реагує саме моя дитина. Думаю, зі мною багато хто не погодиться, але я буду й надалі вакцинувати дітей, – запевняє Лідія Бриль.

У лікарів з цього приводу, звісно, своя позиція. Але навіть вони розуміють, що інколи наслідки щеплень можуть бути непередбачуваними.

-Щеплення робити однозначно потрібно… Але, на жаль, питання гостро стоїть із закупками нашою державою неякісних препаратів. Усе це призводить до виникнення в дітей різних реакцій. І все ж кожний організм індивідуальний, тому треба до такого непростого питання підходити з великою відповідальністю. У Словаччині, приміром, дітям роблять щеплення навіть тоді, коли в них нежить чи кашель.  Я ж вважаю, що дитина має бути повністю здоровою, – переконує лікарка і мама Іванна Вандалюк. – Гадаю, в нас багато що залежить від чиновників, які відповідальні за закупівлю вакцин. Важливе значення мають їхня якість і дотримання умов транспортування. Як не прикро, та відомо, що в нас із цим є проблеми.  До того ж, одні діти добре переносять вакцинування, а в інших є реакції, кожний організм індивідуальний… Однозначно, усіх міряти під одне мірило не можна. Утім… вакцинування захищає організм людини від ускладнень важких інфекційних захворювань, тому краще все ж негативним наслідкам запобігти.

Отже, робити дитині щеплення чи ні – справа індивідуальна, однак перед важливим кроком усе ж варто добре подумати і принаймні не вакцинувати малюка під час хвороби. Прислів’я, що клин клином вибивають  актуальне не завжди…

zakarpatpost.net

Comments are closed.