Ужгород святкує Водохреща

Йорданська купіль для багатьох краян є місцем, де можна і відпочити, і оздоровитись, і відчути несамовитий приплив енергії, а ще й зустрітися та поспілкуватися з друзями та з однодумцями.

19 січня уже традиційно ужгородці могли освятити воду у храмах міста.

Жунарлісту zakarpatpost.net вдалося побувати на освяченні біля пішохідного моста і поспілкуватися з містянами, які прийшли з духмяними травами за священною водою

– Щороку приходжу на освячення. У хаті завжди має бути така вода. Вона захищає помешкання від злих сил, є оберегом для родини, – запевняє пані Каміла.

– Треба очищатися не лише тілесно, але й духовно. Я прийшла і за водою, і помолитися, і відчути благодатну енергію свята, – зізнається пані Дарина.

А екстремали неподалік влаштували справжнє пірнання у крижану купіль, незважаючи на те, що цьогоріч Богоявлення видалося напрочуд суворим у температурному відношенні. Утім охочих зануритися в Уж, незважаючи на п’ятнадцятиградусний мороз, було дуже багато. Від самого ранку моржі готувалися до процедури.

– На Водохреща купаюся не вперше. Моржую вже п’ять років. І не тільки у цей день, – запевняє пан Володимир. – Тепер і хворію менше, і відчуваю більший приплив сил. А взагалі від загартовування отримую неабияке задоволення. Рідні поки що не спробували, але, сподіваюся, долучаться і вони.

– Зараз спробувала зануритися в холодну воду вперше. Але не шкодую. Відчула шалений вибух адреналіну. Раджу скупатися всім.

Крім холодних процедур ужгородські моржі могли і зігрітися гарячим чаєм, а їхню безпеку, як завжди, охороняли рятувальники.

zakarpatpost.net