За рівнем корупції наша держава на 131 місці у світі. Майже, як Сомалі

Організація Transparency International опублікувала світовий Індекс сприйняття корупції. У ньому Україна зайняла 131-е місце з 176 країн. За рік Україна поліпшила свої позиції, піднявшись на два пункти в рейтингу країн у боротьбі з корупцією. Своє місце Україна розділила з Казахстаном, Росією, Непалом і Іраном. Всі країни набрали по 29 балів зі 100 можливих, пише Кореспондент. Україна поліпшила показники завдяки впровадженню антикорупційної реформи.

Однак, як зазначають в організації, відсутність дієвої судової системи і фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед і подолати 30-бальний бар’єр.

Найбільше балів Україні принесло дослідження World Justice Project Rule of Law Index, що враховується в побудові СРІ. Показник нашої держави в ньому зріс на +10 балів у порівнянні з минулими роками. “Це пов’язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), в поліції і збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича.

Про цю ж проблему говорить і дослідження World Competitiveness Yearbook, яке принесло в цьому році Україні +3 бали”, – йдеться в повідомленні. Індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі експерти Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо.

На першому місці у боротьбі з корупцією з 90 балами – Данія. На останньому – Сомалі, з двома балами.
zakarpatpost.net