Словаччина допомагає Закарпаттю євроінтегруватися

        Підсумки головування Словацької Республіки в Раді Європейського Союзу стало темою засідання, яке відбулося 27 січня в Закарпатській ОДА.

У заході, організованому Національним інститутом стратегічних досліджень та Генконсульством Словацької Республіки у м. Ужгород, взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Петік та заступник голови облради Петро Грицик. До обговорення також долучилися представники наукових та експертних кіл краю, органів місцевого самоврядування та громадськості.

Починаючи з першого липня минулого року Словаччина головувала в одній із трьох інститутів Європейського Союзу, яка представляла уряди 28-ми членських країн. Безпосередньо знаходячись в центрі європейської «кухні» Словаччина брала участь  у виробленні консолідованих політичних рішень, шукаючи компроміси між країнами-членами. Як наголосила під час відкриття заходу радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва, протягом цього часу Словацька Республіка мобілізувала до згуртованості Євросоюз, запобігаючи його фрагментації, формулювала європейське законодавство, активно працювала над новою європейською стратегією з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки. Активно підтримувала Україну в питанні візової лібералізації, словацькі експерти працювали у понад двох сотнях робочих груп, повідомляє zakarpatpost.net прес-служба Закарпатської ОДА.

«Ми бачимо, як розвиваються останнім часом події всередині ЄС і у стосунках з його заокеанськими партнерами, де, здається, беззаперечні істини піддані сумніву. Словаччина достойно пройшла через цей непростий період. Під час бурхливої зміни пріоритетів показала приклад, як залишитися передбачуваним та надійним партнером», – зазначив у вітальному слові Олександр Петік. Від імені голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля він подякував сусідній країні за всебічну підтримку і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Словаччина розпочала своє головування в Євросоюзі в другому півріччі минулого року в дуже турбулентний період. Це і «Брексіт», і кульмінація міграції, і зростання екстремізму, і непорозуміння всередині союзу, – відзначила Генеральний консул Словацької Республіки у м. Ужгород Янка Буріанова. «Нам хотілося внести вклад у зміцнення єдності в ЄС, тому увага була зосереджена на питаннях, які об’єднують Європу. Хоча в Раді ЄС Словаччина головувала вперше, вона продемонструвала професіоналізм, надійність та фаховість, яку оцінили в Європі. Нас сприймали у якості неупередженого та щирого посередника, чесного медіатора європейського компромісу», – каже Янка Буріанова.

Дипломат також детально розповіла про пріоритети, які Словаччині вдалося втілити під час головування в Раді ЄС, а присутні висловили своє бачення про його підсумки та результати.

Наприкінці зустрічі Петро Грицик та Світлана Мітряєва висловили слова вдячності Генеральному консулу Словацької Республіки в м. Ужгород Янці Буріановій, каденція котрої завершується, за роботу на Закарпатті.

zakarpatpost.net