Чи звітуватимуть усі закарпатці про доходи?

[Total: 0    Average: 0/5]

В Україні найближчим часом планують запровадити обов’язкову звітність про доходи для всіх громадян. Відповідну ініціативу щодо “нульової декларації” зараз розглядають у Кабміні.

Першим етапом нововведення стане контроль доходів та витрат чиновників високого рангу, а пізніше це торкнеться усіх без виключення українців, повідомляє znaj.ua.

Економісти стверджують, що декларувати доведеться абсолютно усе: отримання стипендій та пенсійних виплат,зарплатні нарахування, доходи від підприємницької діяльності, гонорари та дивіденди.

Таким чином влада планує ретельніше перевіряти усі статті поповнення бюджету в країні, а також вивести економіку із тіні. Втім, експерти впевнені, що така реформа стане невигідною, адже займе не тільки багато часу, а й коштів.

У Кабміні пояснили, що е-система дасть можливість податківцям отримати доступ до інформації про відповідність витрат доходам громадян, а також контролювати їх банківські рахунки.

За словами керівника комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, декларування потрібно запровадити перш за все на добровільних засадах, а не примушувати до цього. На її думку, перевіряти українців, які навряд чи колись дозволять собі покупку, вартість якої перевищує 50 тисяч гривень, просто безглуздо.

Передбачається, що відповідні зміни набудуть чинності вже наступного року, проте масово їх запровадять не раніше 2019 року. Українцям потрібно буде пояснити джерела своїх доходів, а також – відповідність витратам. У тому випадку, якщо ці два пункти не відповідають один одному, то громадянам доведеться відповідати перед законом і сплатити штраф.

zakarpatpost.net

Comments are closed.