Як у Невицькому на дамбі ловлять рибу

[Total: 0    Average: 0/5]

Здавалося б, яка рибалка в мороз. Але, виявляється, серед закарпатців багато екстремалів і поціновувачів крижаного екстриму.

Любителів риболовлі не лякають ні мінусова температура, ні проталини, не зупиняє навіть відчуття небезпеки, адже лід будь-якої миті може проломитися.

Журналіст zakarpatpost.net став свідком того,  як о 16.50 вечора рибалки ще вудили рибу, хоча на термометрі було мінус чотири.

На Ужі вони почувалися дуже комфортно, між собою жартували, охоче розповідали про улов.

– За день можу не зловити й жодної рибини, але інколи таланить піймати до двадцяти підустів. Ця риба належить до сімейства коропових, має довге, витягнуте тіло, красиву сріблясту луску. Може мати довжину й до 50 см, а важити – до 1,5 кг. Звичайно, такі великі особини трапляються не часто, мені переважно трапляються 200-300 грамові, – зізнається пан Іван.

Особливо популярний зараз серед рибалок  спінінг. На тлі засніжених берегів мисливці за рибою  здаються трохи диваками, але, як кажуть, кожному своє.

– Хтось любить читати книги, хтось – грати в комп’ютерні ігри. Мені ж до снаги риболовля. Холод ніколи не спиняє, – запевняє пан Василь. – Це азартне захоплення, у ньому є свій шарм і запал. Тай чому зима має стояти на заваді здійсненню задумів. Взагалі вудити тепер легше, адже стають доступними всі ділянки водойми, не кусають комарі, рибу легше помітити, та й вона більш пасивна і більш голодна, її простіше спіймати.

Ще один прихильник крижаного драйву наголошує, що для походу на річку головне – мати відповідний сезонний одяг.

– Одягатися слід тепло, але разом з тим не треба втрачати мобільність і легкість рухів. Пам’ятаю, як батько мене наряджав в парашутні штани і баранячий кожух. У такому екіпіруванні я, напевно, не замерз би навіть якби довелося заночувати на льоду. Але було некомфортно. Зараз же якщо дозволяє сімейний бюджет, варто  придбати спеціальний одяг і  термобілизну. До речі, сучасні рибальські костюми виглядають настільки гарно, що в них можна навіть на роботу піти, – ділиться досвідом пан Костянтин.

Цікаво, що рибалки пересуваються кригою без остраху, хоча під льодом глибина річки сягає до трьох метрів.

А приїжджають порибалити до Невицького й ужгородці, і мешканці Кам’яниці, і сусідніх сіл. Усі вони запевняють, що риболовля з ополонок їм подобається.

На особливий улов чоловіки не чекають, для них головне – сам процес та спілкування з однодумцями.

zakarpatpost.net

Comments are closed.