У Тересві відкрили оновлений дитсадок, який не працював більше двох десятиліть

У смт Тересва (Тячівський район) в урочистій обстановці відкрили реконструйований дитячий садок «Веселка», який не працював із 90-х років минулого століття.

У радянські часи «Веселка» належала Тересвянському доревообробному комбінату (ДОК) і вважалася гордістю всього району. Однак із розпадом СРСР і занепадом ДОКу дитсадок передали за борги «Закарпаттяобленерго». Тільки в 2009р. унікальний комплекс повернули району, а потім і громаді Тересви, після чого було прийнято рішення здійснити його реконструкцію. Оскільки потужності іншого дитсадка в Тересві (яка нараховує близько 8 тисяч мешканців) обмежені, весь цей період чимало батьків змушені були возити своїх дітей у дитсадки сусідніх сіл, повідомляє zakarpatpost.net прес-служба Закарпатської ОДА.

Будівельні роботи почалися ще в 2011р. силами районного бюджету. А закінчити їх вдалося тільки в 2016-му, коли за наполяганням Геннадія Москаля «Веселку» включили в перелік проектів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Левова частка грошей (4 млн. 176,1 тис. грн.) на реконструкцію надійшла саме з Державного бюджету України, ще понад 3,5 млн. грн. дали сільський та районний бюджети.

– За ці гроші будівельники замінили покрівлю, встановили систему опалення та водопостачання, нову сантехніку, підвели електрику, замінили підлогу, поштукатурили стіни, – зазначає Г.Москаль, котрий особисто взяв участь в урочистому відкриття «Веселки». – Зараз повністю відремонтовані два корпуси для шести груп загальною чисельністю до 120 дітей. А загалом дитсадок може вмістити більше 280 діток. З огляду на масштабність і якість виконаних робіт, «Веселка» стала одним із найкращих дошкільних навчальних закладів області.

Голова ОДА разом із керівництвом Тячівського району та представниками Тересвянської сільради вручив діткам подарунки – оргтехніку та іграшки – і побажав їм успішного навчання в оновленій «Веселці».

zakarpatpost.net