Недосипання призводить до зростання ризику ожиріння

Фахівці прийшли до висновку, що людей, які не висипаються, знижується кількість гормонів, що регулюють апетит.

Дослідження, проведене японськими вченими з Університету Васеда і компанії Kao Corporation, встановило зв’язок між недосипом і ризиком появи надмірної ваги.

Вчені прийшли до висновку, що людей, які не висипаються, знижується кількість гормонів, що регулюють апетит, а енергія, яка витрачається протягом дня, залишається незмінною. При підвищеному апетиті це призводить до набору ваги, передає  «Сьогодні» з посиланням на газету Asahi Shimbun.

Дослідження проводилося на дев’яти здорових молодих людей у віці близько 23 років. Вони перебували в спеціальному приміщенні, де у них вимірювалася швидкість метаболізму. Учасники експерименту спочатку три доби спали по сім годин. Потім на наступні три доби час сну було скорочено вдвічі.

Було зафіксовано, що після трьох днів недосипання число гормонів, що регулюють апетит, зменшилася на 10% в порівнянні з показниками, які фіксували при нормальному режимі сну. Рівень гормонів відновиться до норми після того, коли учасники експерименту повернулися до звичайного режиму сну.

zakarpatpost.net