Чому закарпатські алкоголіки переходять на настоянку глоду

[Total: 0    Average: 0/5]

Настоянка глоду і алкоголь. Саме таким чином дехто з краян намагається отримати сумнівне задоволення.

Оскільки спиртні напої останнім часом суттєво зросли в ціні, то любителі алкоголю вдаються до хитрощів. Аби скоріше сп’яніти, вони купують різні медичні препарати на спиртовій основі… і запивають їх вином, пивом, горілкою, самогоном…

«Глід – це медичний лікарський засіб, який впливає на всі органи і системи, в першу чергу, на серцево-судинну. Це призводить до того, що сповільнюється діяльність серця, знижується тиск, людина засинає. Крім цього, алкоголь і глід – це дві речовини, які потенціюють одна одну. Але в настоянці міститься дуже небезпечний засіб, який використовується в косметичній продукції – гліцерин. Він дозволяє проникати цій речовині в усі нервові тканини, клітини всіх органів і систем, він є таким собі провідником. Тому небезпека просто неймовірна. В принципі, якщо таке відбувається, то людину відразу відвозять в токсикологічне відділення. Це ж сильне отруєння. Тому таке поєднання просто повільно вбиває людей»,- каже лікар Павло Пилип.

Провізор однієї з аптек Ужгорода пані Марта запевняє, що настоянку купують досить часто. Однак вона використовується для лікування функціональних розладів  діяльності серцево- судинної системи, а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму.

Проте у поєднанні зі спиртним ліки перетворюються на отруту.

«Дехто п’є настоянку прямо у аптеці. Я прошу клієнтів хоча б вийти. Не продати їм не можу. Аби придбати її, рецепт лікаря не потрібен, однак дивитись, як люди самі себе гублять – не можу» – стверджує жінка.

Сумно, що в Ужгороді часто можна помітити перехожих із пляшками пива та баночками з настоянкою глоду в руках.

Журналіст  zakarpatpost.net знайшов такий «твікс» на Корятовича, неподалік зеленого ринку.

Боротися ж із проблемою складно. Заборони на продукцію немає, та й продають її цілодобово. Утім найгірше те, що сп’яніння від глоду з алкоголем викликає не просто розлади здоров’я, але й агресію, тож під «гарячу руку» таких алкоголезалежних краще не потрапляти.

Іван ДУХНОВИЧ, zakarpatpost.net

Comments are closed.