Як перевірятимуть закарпатський бізнес із 1 квітня

[Total: 0    Average: 0/5]
Чернега не виключає проведення нічних перевірок на деяких підприємствах.

З квітня 2017 року в Україні має почати діяти новий порядок проведення перевірок бізнесу інспекторами Державної служби з питань праці.

Про це заявив глава відомства Роман Чернега.

Чиновник запевнив, що метою прийняття зазначеного документа не є збільшення перевірок або нарахування штрафів, однак не виключив, що в особливих ситуаціях це все ж може статися, пише «Погляд».

Крім того, за словами Чернеги, кількість перевірок може зрости у зв’язку з рішенням Кабінету міністрів проінспектувати підприємства однієї галузі в екстрених ситуаціях, а також на підставі рішень судів або правоохоронних органів.

“Якщо буде прийнята норма, що дозволяє проведення перевірок на підставі інформації в ЗМІ та інших загальнодоступних джерелах, рішення про перевірку зможу приймати я або керівник певного управління”, – додав глава Держслужби з питань праці.

Чернега також підкреслив, що не виключає проведення нічних перевірок на деяких підприємствах. В першу чергу, це стосується тих компаній, які працюють в нічну зміну або будуть переходити на роботу вночі в силу економічних стимулів. Разом з тим, він уточнив, що такі рейди можливі тільки за наявності вагомих причин для них і будуть жорстко регламентуватися легальними повноваженнями інспекторів, а також чітко прописаними даними в направленні на перевірку.

Що стосується штрафів за порушення трудового законодавства, то, за словами, чиновника, в 2017 році вони істотно збільшилися, але контролюючі органи не поспішають відразу виписувати порушникам величезні суми – про них мова йде тільки в окремих особливо складних випадках.

zakarpatpost.net

Comments are closed.